Google představil Wear OS H Update aktualizováno

Google představil Wear OS H Update [aktualizováno]
2018-11-17T22:25:49+02:00
• 17. 11. 2018

Aktualizováno 17. 11.

Nová verze Wear OS pro hodinky nese označení H, což je novinka. Zároveň nikdo netušil, co se pod tímto písmenem skrývá. Nyní je již jasno a H verze je založená na Androidu 9 Pie. Google tak vydává aktualizaci na nejnovější verzi systému. Je docela možné, že ještě do konce roku bude nová verze systému dostupná pro většinu hodinek a zbytek podporovaných modelů se dočká v první čtvrtině roku 2019. Bohužel zatím nemáme k dispozici oficiální seznam podporovaných hodinek.

Původní článek 15. 11.

Dnes jsme se dočkali představení další verze operačního systému Wear OS od Googlu. Kromě novinek v rámci funkcí se ukazuje změna ve značení. Nově v informacích o systému již nenajdeme označení Android 8.0 atd. V podstatě zůstala jen položka oznamující úroveň zabezpečení, která obsahuje slovíčko Android. V rámci informací o systému se nově bude nacházet jen písmeno. Dnešní aktualizace nese označení H. Respektive Google uvádí, že se jedná o H Update.

Wear OS 2.0 – návod na vynucení aktualizace

Wear OS H Update

Dnešní aktualizace přináší celkem čtyři vylepšení, přičemž se Google soustředil na zvýšení výdrže na jedno nabití. První novinka aktivuje pouze ukazování času, jakmile klesne kapacita baterie pod 10 %. Další novinka se týká času, kdy hodinky nejsou nošeny na zápěstí. Pakliže leží více než 30 minut bez aktivity třeba na stole, uvede systém celé zařízení do nejúspornějšího režimu. Dá se tedy očekávat, že se nebudou zobrazovat ani notifikace. Tedy až do chvíle, než hodinky opět použijete.

Wear OS H Update

Předposlední novinka se jmenuje „Smart App Resume“, což v podstatě znamená, že aplikace budou uchovávány ve stejném stavu, v jakém jste je opustili. Jinak řečeno, opětovné spuštění aplikace zobrazí přesně takovou obrazovku, na jaké jste naposled byli. Poslední změna se týká možnosti vypnutí. Google zde zavádí stejnou možnost jako v případě smartphonů. Při delším podržení tlačítka se zobrazí menu, kde můžete zvolit restartování nebo vypnutí.

Aktualizace jako taková bude dostupná v dohledné době. Google nestanovil přesný časový rámec, ani neuvedl, kterých zařízení se týká.

Zdroje: support.google.com, droid-life.com, androidpolice.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat