reklama

Uber bude nyní bezpečnější, pomohou k tomu nové funkce

Uber bude nyní bezpečnější, pomohou k tomu nové funkce
2018-10-17T12:10:28+02:00
• 17. 10. 2018

Uber je americká nadnárodní dopravní a mobilní společnost umožňující objednání přepravy osobním automobilem. Uber umožňuje spotřebitelům s chytrým telefonem zadávat žádosti o jízdu, jež jsou následně předávány řidičům zapojeným do sítě Uber, kteří využívají svá vlastní auta.

Bylo tedy jen otázkou času, kdy se společnost Uber stane nejpopulárnější dopravní možností na světě. Popularita je bez pochyby úžasná, má však své zápory. V minulosti se totiž již několikrát stalo, že byla služba v některých městech, dokonce i ve státech zcela zakázána. Krásným příkladem toho je druhé největší město Brno, kde Uber není k dispozici, nebo Španělsko, kde Uber zkrátka a jistě vůbec není.

Uber vylepšuje svou aplikaci

Tato skutečnost Uber jistě nakopla k vylepšování svých služeb, což se potvrdilo na tiskové konferenci. Uber na ní oznámil významné rozšíření bezpečnostních prvků Safety Toolkit, které budou postupně k dispozici milionům uživatelů, řidičů a kurýrů v Evropě, na Středním východě a v Africe. Jako první, hned v příštím týdnu, to budou inovativní funkce zvyšující pocit bezpečí a transparentnosti.

 

Mezi další nové funkce aplikace Uber, které jsou součástí bezpečnostního setu pro cestující a řidiče, patří:

  • Nouzové tlačítko (Emergency button) – stisknutím tlačítka přímo v aplikaci si cestující nebo řidiči/kurýři mohou v případě potřeby okamžitě přivolat pomoc.
  • Důvěryhodné kontakty (Trusted Contacts) – cestující mohou nyní snadno označit pět svých přátel nebo rodinných příslušníků jako „důvěryhodné kontakty“ a jediným dotykem s nimi sdílet informace o své jízdě (nastavení je možné v preferencích pro sdílení jízd).
  • Bezpečnostní centrum (Safety Center) – bezpečnostní „hub“ umístěný přímo v aplikaci, ve kterém uživatelé naleznou informace o dostupných bezpečnostních funkcích, včetně možnosti kontaktovat podpůrný tým 24 hodin denně, informace o řidiči a vozidle, sledování jízdy přes GPS, ale i tradiční systém hodnocení a připomínek, tak jak ho uživatelé Uber znají. 
  • Upozornění na překročení rychlosti (Speed alerts) – funkce, která řidičům a kurýrům připomíná, aby dodržovali nejvyšší povolenou rychlost.

„Posláním Uberu je vytvářet příležitosti prostřednictvím pohybu. Začali jsme v roce 2010, abychom vyřešili jednoduchý problém: jak se spolehlivě a bezpečně svézt jediným dotykem tlačítka? O více než 10 miliard jízd později vytváříme spolehlivé produkty, aby se lidé dostali vždy tam, kam chtějí. Uber je platforma, která mění způsob, jakým se lidé, jídlo a předměty pohybují městy, a otevírá tak pro svět nové možnosti.“

Zdroj: Tisková zpráva

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim