reklama

Surface Pro 6 oficiálně představen: spekulace byly potvrzeny aktualizováno

Surface Pro 6 oficiálně představen: spekulace byly potvrzeny [aktualizováno]
2018-10-03T07:05:35+01:00
• 1. 10. 2018

Aktualizace 3. 10

Jak jsme již v původním článku psali, společnost Microsoft připravovala zbrusu nový tablet pod názvem Surface Pro 6. V té době jsme samozřejmě měli k dispozici pouze spekulace, proto jsme veškeré informace brali s rezervou. Redmondský gigant nás ale nenechal dlouho čekat, neboť novou generaci Surface Pro 6 oficiálně představil.

Žádné nové designové prvky nečekejte – veškeré změny se totiž odehrávají pod kapotou. Hlavní novinkou je osmá generace procesoru Intel Core i5, která nahradila současnou sedmou nacházející se v Surface Pro 5. 

V tomto případě nový tablet nabízí čtyři jádra, čímž se zvýšil také celkový výkon. Zajímavější jsou ale čísla. Surface Pro 6 je dle slov Microsoftu o neuvěřitelných 67 % výkonnější než předchozí model. Technologický gigant nyní nabízí minimálně kapacitu operační paměti 8 GB, doposud nabízel 4 GB a více. 

Microsoft se také na své konferenci pochlubil, že jeho novinka zvládne při maximální zátěži pracovat až 13,5 hodiny. Mimo jiné, Surface Pro 6 nabízí 12,3palcový displej a zastaralý port – nové USB-C se zde stále nenachází. Tablet bude v prodeji od 16. října na území USA, a to za cenu od 19 778 Kč bez DPH.

Původní článek 1. 10

Pokud jste celou dobu čekali na to, že během příštího týdne redmondská společnost představí nový Surface Pro 6, zřejmě vás zklameme. Na základě nově uniklých fotografií se totiž zdá, že se dočkáme prakticky stejného tabletu, jako u loňského modelu. V praxi to tedy znamená, že Surface Pro 6 se oproti předchozí generaci po konstrukční stránce téměř nic nezmění. Většina změn se totiž bude odehrávat uvnitř zařízení.

Surface Pro 6 nabídne stejný design

Nový model Surface Pro 6 bohužel nenabídne nový port USB-C. K dispozici by měl však být zastaralý 3,5 mm konektor pro připojení drátových sluchátek. To ale není vše, protože zde bude implementován také klasický USB, mini Display a Surface Connector port. 

Tablet od Microsoftu s největší pravděpodobností nabídne 12,3palcový displej s rozlišením 2736 x 1824 pixelů. Srdcem celého zařízení by pak měl být procesor Intel Core i5 8. generace, jenž nabízí větší výkon a nižší spotřebu energie. Oproti předchozí generaci bude Surface Pro 6 obohacen zaoblenými rohy, díky čemuž se bude tablet opět o něco lépe držet. 

O dočasně spuštěné aplikace a dokumenty by se měla postarat operační paměť s kapacitou 8 GB. Pro soukromá data pak bude k dispozici vnitřní úložiště o kapacitě 128 GB. Předinstalovaný Windows 10 a technologie Bluetooth 4.1 je pak samozřejmostí. Jak by se vám novinka líbila? Dejte nám vědět do komentářů pod článek.

Zdroje: phonearena.com, digitaltrends.com, theverge.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Passionate Senior Editor at Dotekomanie.cz, where tech meets storytelling. Seasoned Sales Director, weaving technology into every success story, and relishing every moment of it!

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat