reklama

Microsoft pozastavuje vývoj dotykového rozhraní Office pro Windows

Microsoft pozastavuje vývoj dotykového rozhraní Office pro Windows
2018-10-03T19:39:07+02:00
• 3. 10. 2018

Společnost Microsoft se rozhodla dát stopku vývoji nových funkcí pro speciálně uzpůsobené aplikace Office Mobile pro operační systém Windows 10. Proč speciálně uzpůsobené? Jedná se totiž o aplikace, které jsou vyvíjeny výhradně pro dotykové rozhraní Windows 10. 

Microsoft vyvíjel dvě aplikace pro jednu platformu

Word Mobile, Excel Mobile a PowerPoint Mobile jsme vůbec poprvé viděli při příchodu operačního systému Windows 8.1. Ve své podstatě měly tyto aplikace dva významy – nabízely podporu dotykového uživatelského rozhraní a byly postaveny na moderní platformě UWP (Universal Windows Platform). 

Tyto aplikace byly skutečně pravidelně aktualizovány a udržovány, tomu je však nyní konec. Použití technologie UWP znamenalo, že stejné jádro aplikace mohlo být použito jak na platformě Windows, tak také na Windows 10 Mobile. Bohužel UWP s Windows 10 Mobile již nadále nepracuje, neboť tato kompatibilita není pro redmondskou společnost prioritou. 

Microsoft ve své oficiální tiskové zprávě uvedl: 

„V současné době upřednostňujeme vývoj aplikací pro platformy iOS a Android. V našem systému Windows jsme nyní upřednostnili Win32 a webové verze našich aplikací.“

Když se na to podívám z druhé strany, nejedná se o kdovíjak překvapivé rozhodnutí. Tradiční verze Win32 je ve své podstatě hotová a nejvíce rozšířená. Microsoft nemá tak důvod pokračovat v dosavadním vývoji aplikací pro dotykové rozhraní Windows 10. Společnost už dávno aplikace pro desktopy nabízí – je tedy zbytečné, aby vyvíjela stejné aplikace pro stejnou platformu. 

Zdroj: arstechnica.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim