reklama

LG na produkci chytrých telefonů opět prodělává

LG na produkci chytrých telefonů opět prodělává
2018-10-29T11:58:17+02:00
• 29. 10. 2018
1

Mobilní divize společnosti LG se v posledních několika letech intenzivně pokoušela o to, aby se vrátila na trůn neuvěřitelného finančního bohatství. To se jí nepodařilo, ale i přesto má strategický plán, jak velké finanční krvácení alespoň zmírnit. 

LG se pochlubilo se svými finančními výsledky za třetí čtvrtletí letošního roku. Dle aktuálních statistik společnost LG nezažívá vůbec dobré období. Oproti druhému kvartálu je však výsledek o něco málo lepší. 

LG zažívá velké finanční krvácení

Za období červenec až září společnost LG prodělala na produkci a prodeji všech mobilních telefonů zhruba 130,5 mil. amerických dolarů. Co se však tržeb týká, tak ty meziročně poklesly z 1,92 mld. na 1,82 mld. amerických dolarů, což je zhruba 41 mld. korun. Mobilní divize LG navíc za stejné období minulého roku prodělala neuvěřitelných 331 mil. dolarů. Podobná situace se odehrála také v období duben až červen 2018, kdy došlo ke ztrátě 172 mil. dolarů. 

Hlavní kámen úrazu je dle slov LG velká síla konkurence. Zajímavé ale je, že se LG nyní bude zaměřovat hlavně na střední třídu. Důvodem je prý nezájem ze strany zákazníků o vlajkové modely společnosti LG. Od střední třídy si výrobce slibuje hlavně větší zisky, a to díky častější obměně zařízení. Celkově se ale LG Electronics stále daří, hlavně díky domácím produktům a oddělením domácí zábavy. LG Electronics zaznamenalo rostoucí konsolidovaný prodej ve výši téměř 14 mld. dolarů a čistý provozní zisk ve výši 667,7 mil. dolarů. 

Zdroj: phonearena.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Martin Jeřábek

29. 10. 2018, 22:55

Ano střední třídu klidně ale doprdele s normální cenou a výkonem ne opak grr. LG by se mělo vzpamatovat. Vlajkové modely dělat ale jen po víc jak roku.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat