reklama

iOS 12 si nainstalovala téměř polovina uživatelů

iOS 12 si nainstalovala téměř polovina uživatelů
2018-10-07T09:24:49+02:00
• 6. 10. 2018

Americká společnost s logem nakousnutého jablka u posledních verzí svého operačního systému iOS zaznamenala menší zpomalení, tedy alespoň z hlediska přijetí mezi uživateli. Majitelé iPhonů a iPadů zkrátka nechtěli na své přístroje instalovat nové systémy a není se čemu divit. 

Několik posledních systémových verzí iOS nebyly hodnoceny v některých ohledech kladně, neboť Apple vydával aktualizace s desítkami různých chyb. To pochopitelně nejednoho jablíčkáře nepotěšilo, čímž iOS ztrácel jakousi důvěru mezi veřejností.

Apple však na letošním červnovém WWDC 2018 slíbil, že jeho nový operační systém iOS 12 bude zaměřen hlavně na optimalizaci a zvýšení výkonu. U novějších modelů si zrychlení příliš nevšimnete, ovšem od iPhonu 7 a níže už ano. Takový iPhone 5s nyní běží jako za mlada. 

iOS 12 již brzy bude populárnější než iOS 11

Bylo tedy jen otázkou času, kdy se iOS 12 stane mezi uživateli populární. Podle údajů shromážděných společností Mixpanel je nový systém nainstalován na 46 % zařízení a již velmi brzy předběhne iOS 11, které je v současné době nainstalované na 46,57 % zařízení. Jedná se samozřejmě pouze o odhadovanou procentuální část, na oficiální vyjádření od Applu si budeme muset ještě chvíli počkat. 

Nicméně, rychlé přijetí nového systému je velmi dobrým znamením. Celkové recenze iOS 12 jsou velmi dobré a zdá se, že Apple skutečně svůj slib dodržel – aktualizace zlepší výkonnost starších modelů. 

Samozřejmě ale žádná aktualizace není perfektní, jelikož se našli někteří majitelé iPhonu Xs, kteří se setkali s opravdu nepříjemnými problémy. Ty naštěstí ale souvisí jen se softwarem, nikoliv s hardwarem. Apple už na opravě všech chyb pracuje. Jakmile se dočkáme oficiálního vyjádření, budeme vás o tom informovat, a to prostřednictvím článku na našem webu. 

Zdroje: ubergizmo.com, macrumors.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat