reklama

Instagram zveřejnil nové dvoufaktorové ověřování pomocí aplikace

Instagram zveřejnil nové dvoufaktorové ověřování pomocí aplikace
2018-10-12T13:00:09+02:00
• 12. 10. 2018

Zabezpečení přihlášení k účtu pomocí dvoufaktorové autentizace, neboli 2FA, se velmi rychle stalo populární, což je samozřejmě jedině dobře. Čas od času se ale může stát, že služby, nabízející dvoufaktorovou autentizaci, poskytují pouze odesílání kódu prostřednictvím SMS zprávy. 

Instagram přináší dvoufaktorové ověřování pomocí aplikace

Aplikace pro ověřování je nejen mnohem pohodlnější, ale také bezpečnější, neboť pravidelné SMS zprávy mohou být stále „odposlouchávány“. Sociální síť Instagram již nějaký ten pátek nabízí zabezpečené přihlášení 2FA, ovšem ověřovací kódy posílá právě pomocí SMS zprávy. To mne osobně velmi mrzí, už hlavně kvůli té bezpečnosti – neklesejme ale na mysli. 

Instagram totiž prohlásil, že již připravil podporu v podobě autentizace aplikace. Pokud si chcete novinku vyzkoušet a aktivovat, přejděte v aplikaci Instagram do Nastavení. Následně přejděte dolů na Dvoufaktorové ověření, kde naleznete novou možnost pro ověřování aplikace. Jakmile na přepínač klepnete, budete krok za krokem doprovázeni ke schválení nové aplikace.

Pro manuální nastavení není k dispozici žádný čárový kód, který byste jednoduše naskenovali, tak jako jste byli doposud zvyklí u jiných služeb. Instagram generuje 32znakový kód a poskytuje možnost kopírování, ačkoli z našich zkušeností se zdá, že kopíruje pouze 16 znaků. 

Nové dvoufaktorové ověřování je k dispozici v ve verzi 66.0.0.9.101, kterou si můžete stáhnout z Obchodu Play, anebo pomocí APK souboru, který stáhnete ZDE. 

logo-app Instagram Instagram Zdarma ANDROID

Zdroj: androidpolice.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim