reklama

Inbox by Gmail končí, přípravy začaly aktualizováno

Inbox by Gmail končí, přípravy začaly [aktualizováno]
2018-10-17T07:00:32+00:00
• 17. 10. 2018
Thumbnail12

Aktualizováno 17. 10.

Minulý měsíc jsme se dozvěděli, že Google ukončuje experimentální službu Inbox by Gmail. Ne dlouho na to se objevily informace, že pravým důvodem byla malá uživatelská základna. Nyní víme, že k ukončení dojde na v březnu příštího roku, ale již nyní se objevují přípravy. Konkrétně z aplikace mizí možnost vypnutí notifikací pro Gmail.

V samotném zdrojovém kódu byly objeveny přípravy oznámení o nedostupnosti některých služeb a také informativní text, který se zobrazí s před ukončením služby a aplikace. Je docela možné, že nedojde k ukončení služby ze dne na den, ale postupem času bude funkcionalita omezována. Dá se předpokládat, že se budou objevovat také výzvy k přechodu na Gmail a Google Tasks.

Původní článek 12. 9.

Dnes jsme se dočkali mnoha novinek od Applu a většina společností raději v tento den nic nepředstavuje, jelikož se nejen technologický svět soustřeďuje na nové iPhony. Možná i proto si Google vybral právě dnešní datum k nepatrnému oznámení, které nepotěší uživatele Inboxu od Gmailu.

Inbox by Gmail

„Inbox končí, přesuňte se na Gmail“

Prostřednictvím Twitter účtu bylo oznámeno, že služba Inbox by Gmail končí. Konkrétně bylo stanoveno, že se tak stane koncem března roku 2019.

V příspěvku také najdeme odkaz na stránky podpory, kde se dozvídáme pouze, co nabízí původní služba Gmail:

  • Některé oblíbené funkce z Inboxu jsme přidali i do Gmailu. 
    • Odložení e-mailů: E-maily si můžete odložit na datum nebo čas, který se vám bude víc hodit. Přečtěte si, jak odložit e-maily v Gmailu.
    • Připomenutí e-mailů: Gmail může občas přesunout staré e-maily do horní části doručené pošty s návrhem, abyste na ně odpověděli nebo je připomněli příjemci. Přečtěte si, jak tato připomenutí zobrazit a skrýt.
    • Akce při najetí kurzorem: Na počítači můžete na e-maily v doručené poště umístit kurzor a bez otevření rychle provádět různé akce (například zprávu archivovat nebo označit jako přečtenou).
    • Chytré odpovědi: Na e-maily můžete rychle odpovídat díky frázím, které jsou navrhovány na základě textu přijaté zprávy. Přečtěte si, jak používat chytré odpovědi.

Přímo na stránce podpory je následně jen uvedeno, že podpora Inboxu skončí v roce 2019. Díky získaným informacím zahraničních médií se ale dozvídáme, že služba jako taková nezanikne. Bude nadále fungovat, ale již se nedočkáme jakýchkoliv novinek.

Samozřejmě je otázka, jak dlouho bude Inbox fungovat. Je možné, že Google upřesní informace později. V tuto chvíli je ale osud Inboxu sečten. Zatím musíme počkat, co se přesně stane s webovou verzí stejně jako s aplikacemi.

Zdroje: androidpolice.com, androidpolice.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Hakus von Tyros

14. 9. 2018, 14:17
Android aplikace

Škoda. Velice přehledné a tím i praktické.

Přijde mi že do vedení Googlu a vývoje designu nastoupila parta ambiciózních buzíků. Stačí se podívat na ty přihřátý barvičky v Materiál Desingu 2. Tohle nikoho jiného snad ani napadnou nemůže. A to že všechny aplikace které za něco stáli nebo měli šanci na úspěch, ukončili a zrušili tak to svědčí navíc o tom, že to budou nevěrný děvky :D :D :D

Hakus von Tyros

15. 9. 2018, 21:18
Android aplikace

Děs a běs. Ptám se. Proč(?) váš výraz „….. ambiciózních buzíků“.
Umíte více než „buzíci“?
Pokud ano, tak to veřejnosti předveďte. Vy hloupý osle ????.

Entony Boos

13. 9. 2018, 7:28
Apple aplikace

Škoda, Inbox mě bavil :-/

Hakus von Tyros

15. 9. 2018, 21:39
Android aplikace

Souhlas.
Pro mně je Inbox v první řadě koukatelný a tím pádem i přehledný.

Dodneška nechápu, co je inbox. Ale očividně mi to nijak nevadí.

Přemysl Vaculík

13. 9. 2018, 7:11

Inbox je webový klient a aplikace pro email od Googlu.

Hakus von Tyros

15. 9. 2018, 21:33
Android aplikace

Jak si tak pročítám ….. .
Zřejmě to nemáte vůbec jednoduché. Neznalost není ostudou. Ale vulgarita některých vašich korespondentů je opravdu zarážející hnus.
Viz např. téma: „Inbox“ – pan(?) Stanislav Kadlec.

Hakus von Tyros

15. 9. 2018, 21:03
Android aplikace

Hih ????. Nebylo by pro vás lepší koupit si hejno poštovních holubů?

Holubi by mi moc nepomohli. Vzhledem k tomu, že webové rozhraní gmailu jsem nenavštívil několik let, neměl jsem ani potřebu inbox využít. Já prostě považuji používání webového rozhraní mailu za sebetrýznění, resp. masochismus, a proto využívám 6 různých účtů v jednom klientovi přes IMAP, jak na PC, NTB, tak i v mobilu. Neumím si představit tu hrůzu, mít vše sdruženo právě v gmailu v prohlížeči….. Ale každému očividně vyhovuje něco jiného…

Game Rebell

12. 9. 2018, 22:31
Android aplikace

Já osobně preferuji UI a obecně způsob ovládání Inboxu. Především co se mobilní aplikace týče. Gmail pro Android mi přijde mnohem zmatenější než Inbox který mi krásně třídí poštu, vybírá to podstatné, atd.

Erik Bezeréti

12. 9. 2018, 22:13
Android aplikace

Té strategii Googlu vážně nerozumím, pokud tedy vůbec nějaká existuje. Proč neustále vyvíjí aplikace, které po pár letech pošle k ledu? Hangouts měl dobře nakročeno stát se univerzálním komunikátorem. Experiment Allo skoro nemá cenu komentovat. Teď zase Inbox.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit