reklama

Google „zařízl“ Inbox kvůli slabým číslům

Google „zařízl“ Inbox kvůli slabým číslům
2018-09-27T08:59:31+01:00
• 27. 9. 2018
5

Takřka před dvěma týdny jsme se dozvěděli skrze příspěvek na Twitteru a také prostřednictvím stránek nápovědy, že Google ukončí službu Inbox by Gmail. Bohužel jsme se nedozvěděli jakékoliv detaily k tomuto kroku. Google se ani nijak nevyjádřil na dotazy novinářů a vše nechal jako uzavřenou věc.

Pravděpodobný důvod konce Inboxu

Mohli jsme jen spekulovat, proč došlo k tomuto kroku. Tak trochu se spekulovalo, že se tak v Googlu rozhodli jen kvůli tomu, že samotná služba Inbox by Gmail byla pokusem a místem k testování nových funkcí. Do jisté míry by se dalo toto vysvětlení považovat za adekvátní. Ostatně testovat postupy a funkci v hlavní aplikaci Gmail by se nemuselo vždy setkat s kladnou odezvou.

Web AndroidHeadlines se ale dostal ke statistikám, které poskytla společnost App Ape. Dle sledování dat kolem aplikace Inbox by Gmail na smartphonech se dá odvodit, že skutečným důvodem byla uživatelská základna. Na základě statistiky bylo na území USA zhruba 2,3 miliónů uživatelů této aplikace, přičemž jen 850 000 ji spustilo aspoň jednou denně.

Pokud tato čísla dáme do kontextu tak velké společnosti jako je právě Google, nejedná se o příliš úspěšný projekt. Stačí například připomenout Google Reader (RSS čtečka), která byla ukončena právě z důvodu malé uživatelské základny. Ostatně čísla byla tehdy velmi podobná.

App Ape navíc dodává, že samotná uživatelská základna Inboxu se za posledních 12 měsíců zmenšila o dvě třetiny. Ačkoliv se nejedná o oficiální čísla, tak se dá odhadnout trend, kterému čelili v Googlu. Není se tedy čemu divit, když Google rozhodl o konci služby Inbox by Gmail. Skutečné a oficiální důvody se zřejmě nikdy nedozvíme, ale vysvětlení poskytnuté App Ape vypadá logicky.

V tuto chvíli sice stále vznikají protesty aktivních uživatelů, ale ty zřejmě nepřesvědčí Google, aby neukončoval Inbox. Otázkou tedy je, kdy aktuální aplikace Gmail adoptuje všechny zajímavé a důležité funkce z Inboxu.

Zdroj: androidheadlines.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

David Nejeral

28. 9. 2018, 15:45
Android aplikace

škoda, na inbox jsem v podstatě přešel a beru jej jako revoluční email. Bohužel chápu, proč jej Google ukončil. Dokud jsem totiž myšlenku inboxu známým nevysvětlil, tak to lidé nechápali. Teprve až bylo vysvětleno jak inbox funguje tak se pro něj nadchli. To pravděpodobně chybělo. myšlenka udělat z emailu úkol, který mohu odložit, či si jej připnout. Možnost odškrtnout úkoly (emaily) hromadně (třeba reklamní) je geniální, ale příliš odlišná od toho jak emailové programy dnes fungují.

David Marsalek

27. 9. 2018, 13:08
Android aplikace

Tak mám z ověřeného zdroje z Google pravý důvod proč ukončili aplikaci Inbox. Google potřeboval uvolnit tým pro vývoj další chatovací aplikace.

Přemysl Vaculík

VIP 27. 9. 2018, 13:32

To se mi nezdá.

Karel Čapka

VIP 27. 9. 2018, 15:26
Android aplikace

Proč by dělali další cetovaci aplikaci? Mají Hangouts, Meet, Chat by Hangouts, Allo, Duo, Messenger sms…

Ján Valkovič

VIP 28. 9. 2018, 12:10
Android aplikace

No práve, tiež mi chvíľu trvalo, kým som si uvedomil koľko majú chatovacích aplikácií a že to teda bolo asi myslené ako vtip :)

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim