reklama

Google zaplatí Applu tučný poplatek, aby i nadále zůstal hlavním vyhledávačem

Google zaplatí Applu tučný poplatek, aby i nadále zůstal hlavním vyhledávačem
2018-10-03T00:59:37+01:00
• 3. 10. 2018
3

Není žádném tajemstvím, že se společnost Google svému hlavnímu konkurentovi, tedy Applu, chystá zaplatit tučný poplatek. Díky tomuto poplatku zůstane Google i nadále výchozím vyhledávačem v mobilním prohlížeči Safari pro iPhone a iPad.

Již v minulosti podobnou transakci Google provedl, a to v roce 2014. V té době zaplatil skutečně obrovskou sumu v podobě jedné miliardy dolarů. Jeden by řekl, že více zaplatit za tento servis ani nejde. Opak je ale pravdou, protože v loňském roce Google musel Applu zaplatit o dvě miliardy více, tedy tři miliardy dolarů. 

Podíl operačního systému iOS se neustále zvětšuje. Toho si je samozřejmě vědom i Apple, proto si nechá za své služby velmi dobře zaplatit. Aby Google zůstal i nadále výchozím poskytovatelem vyhledávání, zaplatí Applu nyní neuvěřitelných devět miliard dolarů.

Google je v nezáviděníhodné situaci

Apple je údajně jedním z největších partnerů Googlu pro získávání příjmů – představuje zhruba polovinu veškerých příjmů z mobilních zařízení. Je tedy vcelku logické, že Google bude muset zaplatit více peněz. My teď můžeme jen sledovat, jak vysokou cenovou hranici si bude moci Apple dovolit nastavit. Dle odhadů bude v příštím roce cena navýšena na celých 12 miliard dolarů. 

Pokud Google takovou nabídku neodmítne, je více než jasné, že společnost Apple bude i nadále profitovat z velkorysosti tohoto internetového giganta. Kdyby náhodou k dohodě nedošlo, Apple může rychle přejít k Microsoftu a Bing by se tak stal hlavním vyhledávačem. Tak či onak je jablečný gigant v nejlepší možné pozici.

Zdroj: phonearena.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Karel Straka

3. 10. 2018, 3:47
Android aplikace

Divím se, že evropské komisi nevadí, že Apple nedává na výběr, jaký chce vyhledávač. Google za to musel zaplatit tučnou pokutu.

Josef Jílek

3. 10. 2018, 13:28
Android aplikace

No otázkou je kdo by podle EU dostal pokutu, protože ono se to dá vnímat i tak že Google „podplácí“ Apple a vzhledem k tomu že v EU jsou iovce, tak bych se nedivil kdyby to tak dopadlo. „Někdo se musí vyždímat, aby někdo dostal zaplaceno“ Jestli mě chápete co tím myslím…

JiriJandl

2. 10. 2018, 21:24

asi jsem špatnej ekonom…
ale kdyby google nezaplatil, jablíčko by na nakrásně dosadil bing, a na oplátku by ho gůglík odstřihnul od svých služeb,
přemejšlím, kdo by prodělal.

M$ vyhledávač ještě někdo používá?
mapy, překladač?

možná email, ale i tak pochybuju.

jen pro zamyšlení.
prý je 50% přístupů na web z mobilních zařízení.
kolik z toho dělají zařízení android, kolik ios nevím.
ale tuším, že slavná éra předražených zařízení je pryč.

a teď mě kamenujte 😂

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim