reklama

Google odkoupil Onward, aby vylepšil svého asistenta

Google odkoupil Onward, aby vylepšil svého asistenta
2018-10-10T09:08:00+02:00
• 10. 10. 2018

Americký gigant Google nedávno odkoupil společnost Onward zabývající se technologií AI a vytvářením řady automatizovaných nástrojů pro zákaznické služby a prodeje pro obchodní účely. 

Bohužel podmínky akvizice nebyly stále zveřejněny, ovšem víme, že zakladatelé společnosti Onward, Rémi Cossart a Pramod Thammajah, se připojí k týmu Googlu. 

„Dnes oznamujeme další velký krok naší cesty – Onward se připojuje k Google rodině! Tyto jádrové technologie nás skutečně nadchly, proto jsme rádi, že budou součástí Googlu.“ prohlásila společnost Google.

„Díky společnosti Google budeme moci rozšířit dosah našich technologií.“ prohlásila společnost Onward.

Google se věnuje startupům

Již nějakou dobu víme, že Google velmi intenzivně investuje nemalé částky do začínajících společností (tzv. startupy) pracujících na aplikacích a hardwaru pro chytré asistenty. Tímto krokem s největší pravděpodobností firma pomůže zvýšit celkové schopnosti Google Assistanta. 

Onward doposud vyvíjel technologii zvanou Agent Q. Tato technologie ve své podstatě pracovala jako virtuální asistent poskytující produktové doporučení přímo zákazníkům. Je tedy více než jasné, že tento nástroj Google implementuje do svého asistenta. To ale není vše, na co se Onward zaměřuje. V poslední době totiž věnoval značnou část vývoje automatizaci zákaznických služeb používající AI. 

Zdroj: 9to5google.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim