reklama

Excel brzy umožní vkládat data přímo z fotografie

Excel brzy umožní vkládat data přímo z fotografie
2018-10-01T07:49:23+02:00
• 1. 10. 2018
2

Když vidíte datovou (excelovou) tabulku v knize nebo v některých důležitých tištěných papírech a chcete si ji přidat do vlastních dokumentů, nemáte jinou možnost, než vše ručně přepsat do listů aplikace Excel. To je samozřejmě poměrně nepraktické a strávíte nad tímto úkolem spoustu času. Na tento problém se nyní zaměřila společnost Microsoft.

Redmondská společnost Microsoft, která mimo jiné vlastní kancelářský balíček Office, přináší do své mobilní aplikace Excel skvělou funkci, díky které na ruční přepisování tabulek zapomenete.

Excel vám pomůže v nejhorší situaci

Ve skutečnosti aplikace Excel přináší čtyři nové funkce, které jsou řízeny umělou inteligencí: nápady, nové typy dat, vkládání dat z fotografie, a dynamické pole. Všechny tyto části jsou určeny k tomu, aby aplikace uživatelům poskytla co nejspolehlivější výsledky pro zjednodušení práce.

Většina z těchto funkcí jsou hlavní pro počítače, tudíž jim nebudeme věnovat tolik času. My se však zaměříme na novinku pro operační systém Android – možnost vkládat a převádět data z fotografie. 

Funkce vkládání dat z fotografie funguje přesně tak, jak její název napovídá. Ve své podstatě tak můžete pořídit fotografii libovolného datového dokumentu – může se jednat o tisk nebo ruční kresbu. Při zachycení obrázku pak v aplikaci Excel budete moci převést tyto informace do digitální tabulky. Bude se jednat o plně upravitelnou tabulku, což je naprosto úžasné, co myslíte?

Tato novinka není stále k dispozici pro všechny uživatele. Ti, kteří jsou přihlášeni v programu Office Insider, budou mít k této funkci přístup již brzy. Jakmile zjistíme více informací, budeme vás o tom samozřejmě informovat, a to prostřednictvím článku na našem webu.

Zdroj: androidcommunity.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Marek Mieč

1. 10. 2018, 8:07
Android aplikace

Určitě je to praktická funkce. Vzpomněl jsem si na dávno používanou funkci OCR u skenování dokumentů.

Zdeněk Koutský

1. 10. 2018, 14:30

Tohle je skutečně užitečná funkce. Konečně po delší době něco :)

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim