reklama

Apple je pošesté v řadě nejcennější značkou na světě, ostatní jsou daleko za ním

Apple je pošesté v řadě nejcennější značkou na světě, ostatní jsou daleko za ním
2018-10-08T11:02:33+02:00
• 8. 10. 2018

Společnost Apple je nejen nejbohatší americkou firmou v celé historii, ale také dokonce pošesté v řadě nejcennější značkou. Za posledních šest let se Apple stal nejcennější značkou na světě. S touto informací přišla společnost Interbrand, která zveřejnila podrobnou zprávu pod názvem Best Global Brands Report for 2018. 

Apple je nejcennější značkou, zato Amazon zaznamenal nejvyšší růst

Největší zajímavostí je, že si Apple oproti loňskému roku výrazně polepšil. To znamená, že jeho značka je o celých 16 % cennější, a to s hodnotou 214,5 mld. amerických dolarů. Ještě zajímavější je, že firma s logem nakousnutého jablka daleko za sebou nechala technologické giganty, jako je Google (155,5 mld. dolarů), Amazon (100,7 mld. dolarů) či Microsoft (92,7 mld. dolarů). 

Celá zpráva, již provedla firma Interbrand, je založena na výpočtu hodnoty značek podle nabízených služeb, finančních výsledků či vlivu na zákazníky. Interbrand mimo jiné prohlásil, že značky s nejvyšším růstem hodnoty jsou přesně ty, které neustále naslouchají svým zákazníkům. 

To je mimo jiné důvod, proč největší obchodník Amazon zaujal první místo právě s nejvyšším růstem, a to o 56 %. Na druhém místě se pak umístil Netflix, Gucci a další giganti.

Zdroj: macrumors.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim