reklama

Android Protected Confirmation – zcela jiná úroveň zabezpečení

Android Protected Confirmation – zcela jiná úroveň zabezpečení
2018-10-19T21:00:09+02:00
• 20. 10. 2018

Digitální bezpečnost je častým tématem každého roku. Na jednu stranu společnosti neustále pracují na zvýšení zabezpečení, na druhou stranu jsou útoky čím dál sofistikovanější. Využívá se nejrůznějších praktik a ty nejlepší umí oklamat i ostražité uživatele. I z tohoto důvodu Google zakomponoval do Pixelů třetí generace speciální bezpečnostní čip Titan M. V rámci Androidu 9 Pie ale jde Google ještě dál a nabízí možnost Android Protected Confirmation.

Android Protected Confirmation

Google se snažil najít způsob, jak dopřát společnostem a uživatelům možnost potvrzení transakce tím nejbezpečnějším způsobem. Výsledkem je Trusted UI jakožto hardwarově chráněné nejen grafické prostředí. V praxi to bude vypadat tak, že například v bankovní aplikaci budete chtít převést peníze a jako poslední krok ověřování bude speciální obrazovka, která bude mít jednotný vzhled.

Aplikace využije Android Protected Confirmation, kterému předá data pro potvrzení. Uživatel následně jednoznačně potvrdí nebo odmítne transakci. Jak vidíte níže, vzhled se bude zcela lišit od běžné podoby používaných aplikací. Následné potvrzení transakce je zašifrováno a odesláno třeba bance.

Nejedná se o náhradu potvrzení heslem nebo biometrickými údaji. Android Protected Confirmation je poslední bodem při ověřování. Hlavní výhodou je, že uživatel nemůže být oklamán škodlivou aplikací a navíc do samotného potvrzovacího procesu nemůže zasáhnout malware, nebo nějak kompromitovaný operační systém.

Zde nejde jen o další přídavek do Androidu. Pro využití Android Protected Confirmation musí daná společnost zakomponovat všechny nezbytné úpravy nejen do aplikace, ale také do samotného systému na své straně. Nyní tuto novinku podporují například Royal Bank of Canada, Duo Security, Nok Nok Labs a ProxToMe. Taktéž se zapojila společnost Insulet Corporation, která využívá Android Protected Confirmation pro potvrzení velikosti dávky inzulinu, která má být vpravena skrze speciální zařízení do uživatele.

Nejenže mobilní telefon musí mít Android 9 Pie, ale musí splňovat i hardwarové náležitosti. Bohužel v tuto chvíli podporuje Android Protected Confirmation jen nová generace smartphonů Pixel. Google již nyní spolupracuje s dalšími výrobci, aby se tato novinka mohla co nejvíce rozšířit.

Zdroj: 9to5google.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat