reklama

Testuje se navigace pro obchody Albert

Testuje se navigace pro obchody Albert
2018-09-13T14:59:07+01:00
• 13. 9. 2018
3

Pokud patříte mezi ty, kteří do obchodu jdou s nákupním lístkem a vrátí se skutečně jen s tím, co na něm bylo, tak asi nechcete trávit mnoho času pobíháním mezi regály a hledáním produktů. Možná i pro takový typ zákazníků se testuje novinka „Find my product“ (najdi svůj produkt) v síti obchodů Albert.

„Prolétnout“ obchod s navigací

Společnost Ahold, která provozuje síť obchodů Albert, nyní testuje v Nizozemsku novou aplikaci pro smartphony, která má zjednodušit a zrychlit samotné nakupování. Ostatně někdy je dost těžké se zorientovat, kde asi bude jaký produkt. Samotná aplikace vám nejen vyznačí cestu k produktu, ale rovnou vám ukazuje v reálném čase, kde se nacházíte. Jedná se vlastně o indoor navigaci.

„Snažíme se našim zákazníkům ulehčovat a zpříjemňovat nakupování a nové technologie nám k tomu dávají řadu příležitostí,“ říká Steven de Kroes z oddělení vývoje obchodů Albert Heijn a doplňuje: „Asi se všichni shodneme, že nás nebaví hledat položky z nákupního seznamu. Díky aplikaci „Find my product“ se hledání stává minulostí a zákazníci v našich obchodech už vždy snadno a rychle najdou cestu ke každému produktu. V aplikaci stačí jen zadat název a na displeji smartphonu se objeví nejkratší cesta k hledanému cíli. Pak už pouze sledujete šipku v digitální mapě, stejně jako při jízdě autem.“

Nizozemský supermarket Albert Heijn v Hoofddorpu zahájil její čtvrtletní testovací provoz v srpnu, přičemž po třech měsících dojde k vyhodnocení výsledků. Pakliže by novinka obstála, mohli bychom se dočkat jejího nasazení v dalších zemích včetně Česka.

Dá se předpokládat, že se novinka prosadí právě u těch zákazníků, co nechtějí zmateně pobíhat mezi regály a chtějí mít nákup co nejdřív za sebou.

Zdroj: Tisková zpráva

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Tomáš Mejta

14. 9. 2018, 8:13

Kdyby to vymyslelo třeba Tesco, tak to chápu, ale Albert který má na délku prodejny cca 50 metrů mi to přijde jako zbytečnost. Možná mají v Holandsku větší prodejny.

Petr Macner

13. 9. 2018, 16:39
Android aplikace

Když tam chodím každý týden na nákup, tak už nepotřebuji žádné aplikace a navigace do prostoru prodejny!
Už vím kde v které uličce co mají? Vyhledávání v telefonu, by mě jenom zdržovalo!

Ondřej Hotovec

VIP 13. 9. 2018, 19:34

U nás v zrovna v Albertu přendavají zboží sem tam (na jiná místa, do jiných regálů) cca každé dva měsíce, aby zákazníci musel projít celou prodejnu a „bloudit“ a přitom si koupit něco navíc. Takže v tu chvíli by navigace bodla… bohužel ač je to ahold tak k nám to asi stejně nikdy nedorazí….

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim