reklama

Samsung chystá redesign nadstavby, přijde s Androidem 9 Pie

Samsung chystá redesign nadstavby, přijde s Androidem 9 Pie
2018-09-19T17:54:04+02:00
• 19. 9. 2018

Zdroj: Dotekomanie.cz

Není to tak dávno, co Google zveřejnil finální verzi nejnovější verze mobilního operačního systému. Android 9 Pie přichází s mnohými novinkami, které ale uvidíte jen na zařízeních Pixel, Android One, částečně v rámci Android Go a také u výrobců, kteří si nehrají se vzhledem a funkcemi Androidu. Dlouhou dobu právě Samsung patřil mezi ty, co značně upravovali vzhled systému. Postupem času se ale designéři umírnili a v podstatě tvořili méně výrazných změn.

Google oficiálně vydal Android 9 Pie

V tuto chvíli se chystá aktualizace na Android 9 Pie pro smartphony od Samsungu. Je těžké odhadnout, kdy bude aktualizace dostupná a pro které smartphony. Právě tento výrobce není znám rychlostí vydávání nových verzí systému pro svá zařízení. Naštěstí se objevila jedna z prvních verzí Androidu 9 Pie pro Samsung Galaxy S9+ (recenze), respektive pro variantu se Snapdragonem, která není v našich končinách dostupná.

Samsung se blíží čisté podobě Androidu 9 Pie

Samsung se nechal inspirovat i čisté verze systému od Googlu, ale nečekejte, že by tato společnost neupravovala design. Dalo by se říci, že si pohrála dostatečně, ale je vidět, že inspirace zde je. Například nová varianta nadstavby obsahuje možnost skrytí spodní navigační lišty, přičemž dojde k aktivaci gest. Zde jakákoliv podobnost končí. Samsung skryl sice tlačítka, ale gesta fungují na stejném místě, kde se nacházela běžná.

redesign nadstavby

Další podstatná změna se odehrála v seznamu naposledy spuštěných aplikací, respektive v multitaskingu. Již se zde nenachází vertikální systém karet, ale všechny jsou uspořádány vedle sebe horizontálně, stejně jako v čistém Androidu 9 Pie. Mnozí mohou podotknout, že inspirací mohl být systém od Applu.

Dále jsme se dočkali většího zakulacování, například u notifikací. Jsou více zaoblené, což nemusí vypadat pěkně, když se jich nahromadí více. Málokdo by ale čekal, že by podobný styl implementoval do nastavení smartphonu. Ano, může to nabídnout lepší rozdělení jednotlivých sekcí, ale nepůsobí to moc dobře, ostatně posuďte sami na obrázcích níže.

 

Grafickými změnami prošly i systémové aplikace, jak můžete vidět níže. Je vidět, že si Samsung pohrává s tmavým vzhledem, který se velmi hodí na zařízení, která mají AMOLED displeje. V případě tohoto výrobce jde o všechny top modely.

Zatím netřeba dělat jakékoliv závěry. Chystaná verze ještě obsahuje chyby a to i v oblasti designu. Ještě nějakou dobu bude trvat, že se práce dokončí. Možná se hlavní top modely dočkají ještě letos, ale spíše předpokládejte dostupnost nového systému někdy na začátku příštího roku.

Zdroje: xda-developers.com, androidpolice.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat