reklama

Nový Mi Store v Opavě, nabídne například Mi Max 3

Nový Mi Store v Opavě, nabídne například Mi Max 3
2018-09-23T11:48:31+02:00
• 23. 9. 2018

Mi Store v Opavě je od 21. září dalším oficiálním kamenným obchodem čínské značky v Česku. Nedávno byla otevřena prodejna v Olomouci, nyní se přidala i Opava. Ta jako první na trhu v ČR nabízí certifikovaný Xiaomi Mi Max 3 pro český trh.

Novinky Mi Max 3 či nové nechytré hodinky Ciga

Xioami v Opavě spolu se zástupcem společnosti přímo z Číny představili novou prodejnu, kde na stovky čekajících zákazníků čekaly výrobky za zlevněnou cenu. V prodejně se kromě spousty telefonů značky Xiaomi a doplňků do domácnosti, objevily i výrobky dceřiných firem, jako je například Ninebot se svojí obdobou segwaye či Pocophone s nadupaným telefonem Poco F1 se Snapdragonem 845 a chlazením pomocí kapaliny.

„Jde o unikátní telefon od Xiaomi, zatím žádný jiný telefon nemá takový způsob chlazení,“ sdělil Marek, který je novým prodejním koučem Xiaomi pro Českou republiku.

Jako první v republice se zde objevilo 7″ Xiaomi Mi Max 3 a též nové mechanické a nechytré hodinky Xiaomi Ciga, které jsou analogové a je vidět jejich mechanismus. Jsou k dispozici buď v kulaté či hranaté podobě.

xiaomi mi max 3

Certifikace výrobků je na dlouhý proces

Certifikace nových zařízení pro český trh je dlouhodobý proces. „Například vysavač Roborock S50 měl certifikaci pro tento trh trvající přes rok,“ oznámil CEO společnosti WittyTrade, která je jediným dovozcem a provozovatelem oficiálních Mi Store v České republice, Viktor Hajíček. Na trhu je též mnoho zařízení, které jdou například z Číny zakoupit do ČR a mají mezinárodní certifikaci, ale to ještě neznamená, že jsou odzkoušeny pro český trh.

„Proto nejsou všechny Xiaomi produkty dostupné v aplikaci Mi Home, jelikož nejsou oficiálně dostupné pro Evropu, ačkoli sem jdou přes neoficiální distribuci zakoupit. Příchodu a certifikace nových zařízení pro evropský trh se jistě dočkáme, nevíme však zatím kterých a kdy,“ doplňuje informace Hajíček.

Nakonec mírně upřesňuje situaci na trhu s mobilními telefony: „Frekvence příchodu nových telefonů na trh je šest až devět měsíců, stejnou dobu můžeme čekat i u příchodu nástupce Poco F1, ale co se přesně chystá za telefon neprozradím.“ V nejbližší době se dle jeho slov můžeme těšit na Xiaomi Redmi Note 6 Pro, avšak základní model bez varianty Pro se nechystá.

Mi store opava

Novinkou na trhu jsou i mechanické nechytré hodinky Xiaomi Ciga, které mají odhalené mechanické ústrojí a vynikají tak netypickým designem. Jsou ve dvojím provedení, buď s kulatým ciferníkem, nebo s hranatým. Cena hodinek se pohybuje kolem 5 000 Kč.

xiaomi ciga watch xiaomi ciga watch

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Karel Čapka

Absolvent mediálních studií a žurnalistiky. Zajímám se o moderní technologie, sociální sítě a mám rád focení. Vždy si najdu chvilku na čtení a baví mě učit se novým věcem. Zajímají mě moderní dějiny, politika, geografie, Formule 1 a vlastně ode všeho něco.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat