reklama

HomePod krvácí, jedná se o jeden z nejhorších produktů Applu

HomePod krvácí, jedná se o jeden z nejhorších produktů Applu
2018-09-24T09:45:01+01:00
• 23. 9. 2018
3

Společnost Apple čeká opravdu dlouhá a trnitá cesta, aby dohnal svou hlavní konkurenci Google a Amazon. Tyto dvě firmy v průběhu uplynulého roku zaznamenaly obrovský nárůst zásilek. Amazon se ve srovnání s prvním čtvrtletí roku 2017 polepšil o dva miliony prodaných kusů, zatímco Google o 2,1 milionů. 

Bohužel pro Apple se HomePod ani po několika měsících neprodává vůbec dobře. Čekali jsme, že na Keynote Apple představí druhou generaci, to se však nestalo. Alespoň jsme se dočkali malé aktualizace, která přinesla podporu Zkratek pro Siri, vyhledávání skladeb dle textu, nastavení více časovačů najednou a možnost přijímat či provádět hovory. 

HomePod lidé nechtějí, raději přejdou ke konkurenci

HomePod má však podle analytické společnosti CIRP podíl na trhu pouze 6 %. Zajímavé ale je fakt, že pouhé 2 % zákazníků chytrý reproduktor od Applu skutečně vlastní. Dle statistik se uživatelé raději rozhodnou pro konkurenční modely, které jsou mnohdy levnější. 

Společnost Google i Amazon jsou již delší dobu v oblasti chytrých reproduktorů absolutní špičkou. Může za to také nabídka reproduktorů, která se samozřejmě liší cenově. Google Home je prodáván za 3 700 Kč včetně DPH , zatímco Amazon Echo stojí jen 2 999 Kč včetně DPH. Cena HomePodu se pak pohybuje okolo 10 000 Kč s DPH. 

CIRP mimo jiné prohlásil, že přes 30 % majitelů chytrých reproduktorů má doma alespoň dva nebo více podobných přístrojů. HomePod je ze strany Applu velký propadák a je velkou otázkou, zda se vůbec někdy zvedne.

Zdroj: 9to5mac.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Martin Králík

23. 9. 2018, 22:44

V článku jsou informace o cenách lehce zavádějící – cena jakou uvádí Apple na stránkách pro USA je 375$, tedy nějakých 7500 Kč bez DPH. Tím se nechci Applu zastávat, ta cena je samozřejmě mimo, ale pokud chci srovnávat ceny, tak nemůžu dát u Echo cenu z amerického amazonu bez daně a u Applu tam dát cenu z Alzy, aby ten rozdíl vypadal větší.

Zdeněk Koutský

24. 9. 2018, 9:42

Máte naprostou pravdu, to jsem totálně přehlédl. Děkuji za zpětnou vazbu, jdu vše napravit :-)

Ota Navrátil

VIP 23. 9. 2018, 20:08
Android aplikace

Tak za skoro 10 násobnou cenu nemá šanci. Je to mnohem větší odskok než u telefonů. Management Applu má hlavu vysoko v oblacích. Málo kyslíku dělá své.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim