reklama

Microsoft Authenticator oficiálně najdete na Apple Watch

Microsoft Authenticator oficiálně najdete na Apple Watch
2018-09-15T10:59:35+01:00
• 15. 9. 2018

Minulý měsíc společnost Microsoft spustila veřejnou beta verzi své aplikace Authenticator, a to pro chytré hodinky Apple Watch. V té době mimo jiné Microsoft přislíbil, že již brzy zveřejní finální verzi 6.0.0, jenž bude dostupná široké veřejnosti. A světe div se, skutečně se tak stalo. 

Redmondská společnost skutečně představila finální verzi, což znamená, že již nyní si můžete aplikaci Microsoft Authenticator nainstalovat také na své Apple Watch. Microsoft Authenticator v Apple Watch podporuje osobní, pracovní a školní účty společnosti Microsoft. Na rozdíl od standardní autentizace založené na zadání šestimístného kódu, společnost Microsoft v tomto případě použila jednoduchou metodu schválit / zamítnout. Díky podpoře Apple Watch uživatelé mohou jednoduše klepnout na tlačítko „schválit“ přímo na hodinách. 

Microsoft Authenticator aneb co je vlastně zač?

Aplikace Microsoft Authenticator vám pomůže prokázat vaši identitu, aniž byste si museli pamatovat heslo. Místo používání hesla se přihlásíte se svým uživatelským jménem a pak použijete své mobilní zařízení a pomocí otisku prstu, rozpoznání obličeje nebo zadání PIN kódu potvrdíte, že jste to skutečně vy. Tato metoda dvojúrovňového ověřování je považována za bezpečnější, než když používáte jen heslo, a to zejména při prohlížení citlivých informací.

Pokud ale chcete i nadále používat heslo, je zde připravena druhá část metody dvojúrovňového ověřování, a to tím, že vám aplikace pouze zašle oznámení o nutnosti schválení, když potřebujete poskytnout další důkaz vaší identity, nebo automatickým vytvořením nového ověřovacího kódu každých 30 sekund, takže máte nový kód, kdykoli se potřebujete přihlásit.

Zdroj: neowin.net

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim