reklama

iPhone Xs poprvé rozebrán, odhalena byla kapacita baterie a další

iPhone Xs poprvé rozebrán, odhalena byla kapacita baterie a další
2018-09-22T17:41:24+01:00
• 22. 9. 2018
3

Již v minulosti jsme několikrát psali, dokonce i říkali, že jablečná společnost nemá v oblibě mluvit na svých konferencích o bateriích v iPhonech. V letošním roce jsme se dočkali pouze jedné informace, která se týkala baterií iPhonu Xs, Xs Max a XR. Apple nám pouze sdělil, že iPhone opět vydrží o několik minut déle. To je ale vše, bohužel.

Naštěstí čínské regulační dokumenty odhalily skutečnou kapacitu, a to hned u všech tří modelů. Pokud tedy chcete vědět, kolik mAh bude mít váš nový mazlíček, pozorně se usaďte a čtěte dále. 

iPhone Xs nabízí nižší kapacitu baterie

Na internetu se nedávno objevilo zcela nové video, ve kterém jeden z techniků rozebírá právě iPhone Xs. Když telefonu otevřete jeho vnitřnosti, tak zjistíte, že je nyní mnohem těžší oddělit displej od šasi, než tomu bylo v minulosti. Je to proto, že Apple použil více těsnění, díky kterému bude iPhone Xs lépe chráněn. Tuto novinku navíc Apple oznámil na své Keynote, a dokonce také uvedl vodotěsnost IP68. V praxi to znamená, že nový model vydrží 30 minut ponořený v hloubce 2 metrů. 

Nicméně, výše zmíněné video odhalilo novou baterii ve tvaru písmene L. Tak tomu bylo i v případě loňského modelu iPhone X, ovšem tehdy společnost s logem nakousnutého jablka použila dvě baterie uspořádané v této pozici. Letošní model využívá pouze jednu baterii, a to ve tvaru písmene L.

Kapacita baterie činí pouhých 2 658 mAh, což je mimo jiné uvedeno v čínských regulačních dokumentech. Je jasné, že se jedná o nižší hodnoty než u loňského iPhonu X, na druhou stranu čip A12 Bionic by mohl být energeticky efektivnější, neboť je vyroben 7nanometrovou technologií. 

  • iPhone Xs: 2,658 mAh
  • iPhone Xs Max: 3,174 mAh
  • iPhone Xr: 2,942 mAh

Zdroje: pocketnow.com, pocketnow.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Yveta Kornalíková

23. 9. 2018, 9:50

No a já, nemohu prorazit, nikdo košík nakousaných jablek nechce…

Richard Fabián

23. 9. 2018, 7:06
Android aplikace

:-D oni ví, proč o tom nemluví

Michal Rychtera

22. 9. 2018, 21:31

Skvělej, ale předražený telefon… A toho lepidla ))

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim