reklama

Do Facebook a Messenger Stories zavítají reklamy

Do Facebook a Messenger Stories zavítají reklamy
2018-09-26T18:39:19+01:00
• 27. 9. 2018

Není neobvyklé, když společnosti od sebe kopírují nebo přebírají nápady. V oblasti sociálních sítí se nejvíce převzala funkce krátkých a dočasných příběhů, tzv. Stories. Funkce se prvně objevila ve službě Snapchat, následně došlo k převzetí sétěmi jako Instagram, Facebook a dokonce Youtube. Nyní Facebook oznámil, že Stories v rámci stejnojmenné sítě a komunikátoru Messenger má dohromady 300 miliónů uživatelů, kteří tuto funkci používají denně.

Jedná se o zajímavé číslo a rozhodně jsou na místě gratulace, zejména když převyšuje původní službu Snapchat, která má podle posledních dat 188 miliónů denních uživatelů. Facebook se ale nechlubí jen tak, má k tomu dobrý důvod a s informací cílí spíše na společnosti.

Facebook Stories Ads

Kromě toho, že jsme se dozvěděli, kolik je denních uživatelů Facebook a Messenger Stories, dozvěděli jsme se, že počínaje dnešním dnem se budeme setkávat s reklamou v těchto příbězích. Před rokem Facebook spustil reklamy u Instagram Stories a nyní rozšiřuje možnosti pro inzerenty, kteří takto dostanou možnost propagovat produkty dalším 300 miliónům uživatelů.

reklamy

Facebook dodává, že nová možnost pro inzerenty byla spuštěna globálně, takže i čeští uživatelé se budou postupně setkávat s větším množstvím reklamního sdělení v rámci příběhů těchto platforem. Facebook díky tomu získá další finanční prostředky.

Zdroje: facebook.com, phonearena.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim