Domů » Články »
Anonymní režim využívají uživatelé v okamžiku, kdy nechtějí, aby se jejich aktivita na internetu ukládala do prohlížeče. Studie Vanderbilt University tvrdí, že Google zdánlivě anonymní data využívá a dokáže skrze ně uživatele rozpoznat. Google se proti tomuto nařčení brání.
Dle studie Google na základě jeho služeb je schopný identifikovat uživatele i v okamžiku, kdy má uživatel v prohlížeči zapnutý anonymní režim. Společnost dělá údajně to, že sbírá anonymní soubory o uživateli prostřednictvím například reklamních nástrojů na webu. V případě, že se uživatel přihlásí do svého Google účtu, společnost, dle studie, může přesně identifikovat, kdo si daný obsah prohlíží.
A společnost by dle studie měla být schopna spojit webovou aktivitu i historicky. Douglas Schmidt, autor studie, tedy tvrdí, že anonymní režim v podstatě anonymním není.
Výsledky studie jsou mylné, brání se Google
Zástupci společnosti Google tyto informace dementovali v podstatě vzápětí. Podle nich Google nikdy nespojuje anonymní prohlížení ke konkrétnímu uživateli ani v Google Chrome, ani v jiném webovém prohlížeči. Mluvčí společnosti naproti tomu považuje celou studii za nevěrohodnou. Autor studie totiž v minulosti figuroval v soudním řízení mezi Googlem a Oraclem na straně Oraclu.
Pro Google se tak jedná v krátké době již o druhé podobné nařčení. Mluvčí Googlu se nevyjádřila, jestli proti autorovi podnikne společnost ještě nějaké další právní kroky.
Zdroje: adage.com, fastcompany.com
Domů » Články »
Google Art Selfie nyní dostupné i v České republice
Google App získá přepracované rozhraní
Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.
💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.
Komentáře