reklama

Google sbírá data o uživatelích i v anonymním režimu, tvrdí studie

Google sbírá data o uživatelích i v anonymním režimu, tvrdí studie
2018-09-04T09:19:03+01:00
• 4. 9. 2018

Anonymní režim využívají uživatelé v okamžiku, kdy nechtějí, aby se jejich aktivita na internetu ukládala do prohlížeče. Studie Vanderbilt University tvrdí, že Google zdánlivě anonymní data využívá a dokáže skrze ně uživatele rozpoznat. Google se proti tomuto nařčení brání.

Dle studie Google na základě jeho služeb je schopný identifikovat uživatele i v okamžiku, kdy má uživatel v prohlížeči zapnutý anonymní režim. Společnost dělá údajně to, že sbírá anonymní soubory o uživateli prostřednictvím například reklamních nástrojů na webu. V případě, že se uživatel přihlásí do svého Google účtu, společnost, dle studie, může přesně identifikovat, kdo si daný obsah prohlíží.

A společnost by dle studie měla být schopna  spojit webovou aktivitu i historicky. Douglas Schmidt, autor studie, tedy tvrdí, že anonymní režim v podstatě anonymním není.

Výsledky studie jsou mylné, brání se Google

Zástupci společnosti Google tyto informace dementovali v podstatě vzápětí. Podle nich Google nikdy nespojuje anonymní prohlížení ke konkrétnímu uživateli ani v Google Chrome, ani v jiném webovém prohlížeči. Mluvčí společnosti naproti tomu považuje celou studii za nevěrohodnou. Autor studie totiž v minulosti figuroval v soudním řízení mezi Googlem a Oraclem na straně Oraclu.

Pro Google se tak jedná v krátké době již o druhé podobné nařčení. Mluvčí Googlu se nevyjádřila, jestli proti autorovi podnikne společnost ještě nějaké další právní kroky.

Zdroje: adage.com, fastcompany.com

reklama
reklama

Jiří Smrž

Fanoušek operačního systému Android, ale se zkušenostmi i s iOS a Windows Phone. Ve volném čase se rád věnuje sportům a sledování filmů nebo seriálů.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim