reklama

Google Art Selfie nyní dostupné i v České republice

Google Art Selfie nyní dostupné i v České republice
2018-09-04T10:59:32+02:00
• 4. 9. 2018

Možná jste již slyšeli o službě Google Arts and Culture. Umožňuje zobrazení uměleckých děl pomocí monitoru. Výhodou je, že u větších děl to nemusí být jen fotografie, ale můžete se projít kolem pyramid díky 360stupňovému záběru. V galerii Google Arts and Culture je více něž 78 milionů uměleckých děl od 650 partnerských institucí, které poskytly vystavená díla k nafocení. Nyní se však spouští rozšíření této služby, které nese označení Art Selfie.

Art Selfie

O co ve službě jde? Je to velmi jednoduché a vyplývá to již z názvu. Pokud pořídíte selfie fotografii v aplikaci Arts and Culture, tak aplikace prohledá databázi uměleckých děl, respektive portrétů a na základě vašich rysů vám vybere dílo, kterému jste nejvíce podobní.

Takže můžete jednoduše najít svého dvojníka, který byl zvěčněn na plátno světoznámých umělců. Samozřejmě žádnému dílu nebudete podobní na sto procent, takže aplikace vám v levém horním rohu ukáže, kolika procentní shoda zde je. Opravdu se nejedná o žádné nahodilé výběry, jelikož Art Selfie je založeno na počítačové rozpoznávací technologii, která využívá strojového učení.

Možná někoho zarazí důvod přidání této možnosti do Arts and Culture, ale důvod je velmi prostý. Selfie fotografie jsou v naší generaci velmi populární a tím pádem jsou optimálním prostředkem pro vzdělávání lidí. Pokud si najdete svého dvojníka, tak si o něm můžete zjistit více informací, jakou jsou informace o díle nebo kdo jej namaloval. Díky právě této možnosti může Google vzdělávat nejen mladé lidi v umění a historii.

Největší novinkou je i to, že tato funkce je od dnešního dne dostupná i pro Českou republiku.

Novinka je dostupná od dnešního dne, a to pro chytré telefony, ve kterých máte aplikaci Google Arts and Culture ve verzi vyšší 6.4.

logo-app Arts & Culture Google Inc. Zdarma ANDROID logo-app Google Arts & Culture Zdarma iOS

Zdroj: Tisková zpráva

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Student IT, fanoušek nových technologií, který se příležitostně věnuje fotografování. Aktuálně preferuje operační systém iOS, ale předtím nepohrdl žádným Android zařízením. Mezi jeho koníčky patří recenzování nových zařízení, tábor, turistika a auta.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat