reklama

Google a jeho algoritmus pro rozpoznávání skladeb dostává nový nádech

Google a jeho algoritmus pro rozpoznávání skladeb dostává nový nádech
2018-09-19T08:26:47+01:00
• 19. 9. 2018

Algoritmus pro rozpoznávání skladeb v rámci služby Google Now Playing byl velmi chytrý, ovšem měl své limity. Když společnost Google představila svou vlajkovou loď Pixel 2, databáze v zařízení, díky které byl algoritmus schopen rozpoznávat skladby, byla velmi malá. To by se však mělo v budoucnu změnit.

Google zlepšil algoritmus, stále ale má na čem pracovat

Nyní je totiž tato technologie dostupná v cloudu prostřednictvím služby Sound Search. Podle prvních recenzí je algoritmus mnohem přesnější, rychlejší a samozřejmě užitečnější. Ovšem i přesto systém stále používá neuronovou síť k vyvíjení „otisků prstů“, které identifikují každou skladbu.

Vzhledem k tomu, že celý proces spíše probíhá na serverech než na vašem mobilním telefonu, společnost Google není konfrontována s omezeními při zpracování napájení nebo ukládání. Celkově nyní algoritmus dokáže rozpoznat tisíckrát více skladeb a používá čtyřikrát větší neuronovou síť. Společnost Google ovšem i tak prohlásila, že na službě musí ještě hodně pracovat. Jeho metody nejsou vhodné hlavně v místech, kde je mnoho hluku. 

Zdroj: engadget.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim