reklama

Gboard testuje chytřejší vyhledávací tlačítko, které se transformuje a doporučí relevantní obsah

Gboard testuje chytřejší vyhledávací tlačítko, které se transformuje a doporučí relevantní obsah
2018-09-14T17:00:46+01:00
• 14. 9. 2018

Klávesnice Gboard má v sobě zabudovanou funkci vyhledávání, na kterou jste pravděpodobně zapomněli. To ale vůbec nevadí, neboť společnost Google v současné době testuje nový způsob využití vyhledávání. Ve své podstatě jde o to, že jakmile kliknete na logo G, zobrazí se vám obsah relevantní k tomu, co zrovna píšete, viz. fotografie níže.

Testy začaly již před několika měsíci. V té době jsme ale neměli příliš mnoho informací, tudíž jsme nemohli přesně říci, co Google chystá za novinku. Nyní jsme se ale dočkali zprávy, že tato funkce se začala pohybovat na několika zařízeních. 

Gboard a chytřejší vyhledávání?

De facto se jedná o chytřejší vyhledávání. Když zrovna něco píšete do klávesnice, Gboard se bude snažit textu porozumět a na základě něho vám zobrazí co nejrelevantnější obsah. Logo Googlu se v prediktivním panelu změní na tvář smajlíka, ikonu GIF, ikonu vyhledávání a další. 

Jak můžete vidět na obrázku níže, uživatel psal text a klávesnice mu v levé horní části zobrazila logo smajlíka. Jakmile na něj klikl Gboard okamžitě nabídl relevantní výsledky. Naopak logo vyhledávání se zobrazí ve chvíli, kdy například napíšete jméno známé osobnosti. Klepnutím na logo se uskuteční běžné vyhledávání.

Funkce chytrého vyhledávání je stále ve hvězdách, respektive ve fázi testování. Ovšem je jen otázkou času, kdy Google zveřejní novou aktualizaci. Jakmile se tak stane, budeme vás o tom informovat prostřednictvím článku na našem webu.

Zdroj: androidpolice.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim