reklama

Facebook vs. BlackBerry – schyluje se k patentové válce

Facebook vs. BlackBerry – schyluje se k patentové válce
2018-09-09T10:18:21+02:00
• 9. 9. 2018

V současné době, ale i v minulosti bylo běžné, že se technologické firmy, jež byly zapletené do soudních procesů týkajících se porušení patentů, navzájem žalovaly. Krásným příkladem toho je společnost BlackBerry, která před měsícem žalovala Facebook. 

BlackBerry tvrdilo, že největší sociální síť na světě porušila patenty týkající se aplikací pro zasílání zpráv. Nejedná se o nic neobvyklého, na podobné soudní procesy jsme si totiž zvykli. Skvělý tah ale udělal Facebook ve chvíli, kdy vtrhl do sídla společnosti BlackBerry s vlastní žalobou týkající se krádeže technologie pro zasílání hlasových zpráv. 

Facebook neblafuje, jde do všeho po hlavě

Jeden by řekl, že Facebook jen blafoval, aby BlackBerry stáhlo svou žalobu a zbytek se odehrával mimo soudní síň. Bohužel pro ostružinu, Facebook podal žalobu přímo u federálního soudu v San Francisku a uvádí, že společnost BlackBerry porušila hned několik patentů týkajících se hlasových zpráv, sledování a analyzování dat GPS. 

Celkově Facebook požaduje proplacení všech způsobených škod (částka je stále neznáma) za porušení všech šesti patentů. Nejedná se o nic jiného než o reakci na starší žalobu podanou společností BlackBerry proti Facebooku. Tehdy šlo o to, že sociální síť „využívala řadu inovativních funkcí zabezpečení, uživatelského rozhraní a funkčnosti, díky kterým se produkty BlackBerry staly úspěšné“. 

Patenty citované v soudním sporu zahrnují širokou škálu prvků rozhraní, jako je například značení přátel a rodin ve fotografiích, zobrazování časových značek na zprávách a další. Prozatím ale nepadlo žádné slovo o tom, zda budou obě společnosti ochotny vše vyřešit mimosoudně.

Zdroj: ubergizmo.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim