reklama

Angry Birds se dostalo na VR headset Magic Leap One

Angry Birds se dostalo na VR headset Magic Leap One
2018-09-25T17:00:44+01:00
• 25. 9. 2018

Před pár měsíci jsme se dočkali vydání dlouho očekávaného headsetu od firmy Magic Leap. Je sice pravda, že cenou není tento headset dostupný úplně pro každého, nicméně jde stále o průlomový výrobek v oblasti spotřebitelské rozšířené reality. Společnost samotná také spolupracuje s vývojáři na tvorbě obsahu pro jejich nový headset. A jeden z těchto vývojářů, Rovio, nyní uvedl svou hru na Magic Leap One do provozu.

Angry Birds v AR nyní na Magic Leap One

Angry Birds FPS: First Person Slingshot byla vyvinuta studiem Rovio ve spolupráci s dalším studiem, Resolution Games. Toto studio bylo k vývoji přizváno hlavně z důvodu nutné optimalizace pro MLO. Místo střílení malých ptáku na displeji pomocí prstů je tedy budete moci střílet přímo ovladačem, a to v pohodlí vašeho pokoje, který bude sloužit jako herní mapa.

Oproti klasické hře Angry Birds je zde hned několik rozdílů, krom již zmíněného provázání skutečného světa a herního prostředí. S headsetem na hlavě se můžete pohybovat kolem jednotlivých pevností s prasaty a hledat jejich strukturální slabiny. Toho také využili vývojáři, kteří na tomto principu postavili řadu skrytých výhod, jako například TNT boxy, které vybuchnou, jen pokud je zasáhnete.

Hra má stále několik omezení, se kterými se budeme muset prozatím smířit. Například hrací prostředí musí být větší než jeden metr. Nesmí také být na lesklém či průhledném povrchu, jako například na skleněném stolku. Hra se ale dá namapovat krom stolu také na podlahu, takže pokud máte plný stůl, ale volný kus místnosti, stačí vám ke hraní jen židle.

Zdroj: engadget.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Tomáš Hubka

Student IT, notorický hráč her jak na počítači tak na mobilu, nadšenec do mobilních aplikací a fanoušek seriálů.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat