reklama

Things 3: absolutní špička mezi úkolovníky

Things 3: absolutní špička mezi úkolovníky
2018-09-25T18:37:56+02:00
• 25. 9. 2018
5

Produktivita a organizace je moje doména. Za poslední roky jsem vyzkoušel snad úplně všechny úkolovníky. Je to moje vášeň stejně tak, jako můj zlozvyk. Ono často přehazovat své úkoly do jiné aplikace může být spíše k neprospěchu. Nejdéle jsem si vystačil s aplikací TickTick (alternativa Wunderlistu). TickTick je aplikace relativně jednoduchá, funkční a pro techniku GTD (Getting Things Done) postačuje dobře.

Každopádně této aplikaci něco scházelo. Co to bylo? Byla to především kombinace textových poznámek a úkolů v odrážkách. Ano, vím, že funkci mají v Premium verzi, nicméně nejsem úplný zastánce předplatného. A tak jsem hledal dál a našel. Po letech jsem narazil na něco téměř dokonalého – aplikaci Things 3. Designově a funkčně mě takto aplikace oslnila natolik, že ji využívám již několik měsíců a jsem maximálně spokojený. A v čem že je tak skvělá?

Design

Po designové stránce je tato aplikace podle mého vkusu dokonalá. Je zajímavé, že i přes nespočet projektů, úkolů a poznámek stále působí jednoduchým a vzdušným dojmem. Pro mě osobně je to jedna ze zásadních věcí. A myslím si, že každý člověk má rád pocit bez zahlcení. V této aplikaci vás nic zbytečně neruší, vše je jednoduché a intuitivní.

Jednoduché menu

Při otevření aplikace máte na výběr z několika možností:

 • Inbox – místo, do kterého podle metody GTD člověk odloží veškeré své myšlenky, nápady a především úkoly. Ty můžete později zařadit do kategorií, naplánovat na určitý termín a nebo rovnou odškrtnout. Ačkoliv se může zdát, že tato kategorie není úplně potřeba, doporučuji vyzkoušet. Výhodou je, že do inboxu můžete rychle vložit buď skrze widget nebo 3D touch. Na MacBooku to jde klávesovou zkratkou.
 • Today – v této záložce člověk vidí všechny činnosti naplánované na aktuální den. Výhoda je propojení s kalendářem, tzn. po propojení uvidíte veškeré záznamy ze svých zvolených kalendářů. Nevýhodou je, že je propojení pouze jednostranné a vy tak nemůžete vidět své úkoly v jiném kalendáři, jako to umí jiné aplikace.

 • Upcomming – tato záložka funguje podobně jako ‚‚Today‘‘ s tím rozdílem, že zde vidíte výhled na dalších 10 dní, 4 následující měsíce a úkoly na následující rok. Respektive v tuto chvíli (20. září 2018) vidím výhled od 21. – 30. září, měsíce říjen, listopad, prosinec, leden a výhled na rok 2019.

 • Anytime – záložka, ve které jsou všechny úkoly bez stanoveného data. Výhodou této záložky je to, že nemusíte otevírat jednotlivé projekty a dívat se, co jste si poznamenali dříve. Jednoduše otevřete ‚‚Anytime‘‘ a vidíte všechny vaše úkoly bez stanoveného data.
 • Someday – u jednotlivých úkolů si můžete také nastavit ‚‚Someday‘‘ a poté v hlavním seznamu projektu skrýt / zobrazit. U této záložky vnímám výhodu toho, že každý máme několik úkolů, které nechceme zapomenout, ale zase na druhou stranu je nepotřebujeme mít stále na očích.
 • Logbook – všechny úkoly, které jste v minulosti úspěšně ukončili. Zajímavou funkcí je, že se do této záložky přesouvají úspěšně ukončené úkoly buď automaticky ihned, automaticky jednou za den a nebo manuálně. Záleží na vašich preferencích a následném nastavení.
 • Trash – veškeré úkoly, které jste kdy smazali.

Projekty, úkoly a check listy

V aplikaci máte možnost vytvořit buď oblast, projet, úkol a nebo check list. Oblast může být například práce, rodina, apod. Ty poté skrývají jednotlivé projekty. Tedy například u rodiny – koupě nového auta. Jednotlivé projekty pak mohou mít své úkoly a pod úkoly (check-listy). Záleží pouze na vás, jak detailně si jednotlivé seznamy vytvoříte.

Zde přichází další funkce, kterou nemá žádný jiný úkolovník – nadpisy. V projektu si můžete vytvořit nadpisy dle chuti a jednotlivé úkoly vkládat k nim. Nejčastěji využívám nadpisy důležité a spěchá, důležité a nespěchá, ostatní, nápady atd. Super funkce.

Co se mi na aplikaci líbí?

 • Několikrát zmiňovaný design, který se dle mého opravdu povedl. Užitečné je také to, že přímo v menu vidíte, na kolik je váš projekt splněn či nikoliv (viz obrázek níže).

 • Jednoduchý a čistý vzhled, se kterým bude každodenní plánování o krapet příjemnější. Já osobně se na to vždy těším.
 • Výborná funkčnost. Například při použití několika oken na Mac zařízení. To znamená, že můžete mít otevřené jednotlivé projekty, k tomu TODAY, dále kalendář ve formě UPCOMING a s radostí plánovat a přesouvat.

 • Detailní seznamy (checklisty) u jednotlivých úkolů.

 • Data, deadline nebo oboje. Konkrétně se dá u každého úkolu nastavit datum uskutečnění (pokud je ve vzdálenější budoucnosti, úkol se může automaticky skrýt, ale nemusí), tak datum finální, tzv. deadline. V neposlední řadě můžete zvolit i upozornění u jakékoliv události.

 • Štítky. Těch můžete mít hned několik a velmi hezky se integrují do menu v každém projektu, což umožňuje jednodušeji filtrovat úkoly.

Co bych naopak vylepšil?

 • Cena je relativně vysoká. Za iPhone (+Apple watch) aplikaci zaplatíte 249 Kč, za iPad 499 a za Mac 1290. Takže celý balík zaplatíte přes 2300 Kč, což není málo. Nutno podotknout, že je možné koupit a využívat aplikace separátně. S tím ale ztrácíte určitou pohodlnost a výhodu oproti jiným aplikacím. Na druhou stranu si však myslím, že stačí aplikace pro iPhone a Mac, což vyjde na 1500 Kč a máte zaručené aktualizace. To hodnotím přínosně, protože velká spousta vývojářů přechází na předplatné.

 • Chybí Android aplikace. Z jedné strany nevýhoda, protože pokud přejdete na Android, přijdete o veškeré poznámky a úkoly. Z té druhé efektivní soustředění na jednu platformu s puncem výjimečnosti a unikátnosti. Vývojáři nenabízí správu poznámek pomocí webového rozhraní, ani Windows aplikaci.
 • Jednostranné propojení s kalendářem. Konkrétně je možné zobrazit váš osobní kalendář v aplikaci Things 3 ne naopak. To může být škoda. Na druhou stranu vývojáři tento krok obhajují tucty možných úkolů a nepřehlednost v kalendářích. Tak či onak si myslím, že by si mohl uživatel rozhodnout sám, jak bude aplikaci využívat a jak ne.

Zhodnocení

Přes všechny klady i zápory aplikaci doporučuji alespoň vyzkoušet. Pokud máte Mac, můžete tak učinit zde a zdarma. Jestliže máte iOS zařízení, tak aplikaci můžete vyzkoušet například v prodejnách iStyle (nebo kdekoliv jinde), kde je demo aplikace Things 3 na telefonech předinstalováno.

logo-app Things 3 Zdarma iOS

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Profesionální kouč a lektor se zájmem o produktivitu a technologické novinky. www.tomasrygl.cz

Komentáře

Petr Novák

26. 9. 2018, 12:20

Problém Trella a Todoist je, že ve free verzi nepodporuje Todoist notifikace vůbec a Trello jen až za 24 hodin.

Libor Foltýnek

26. 9. 2018, 11:58

Tomáš: právě že ne, ale přišlo mi, že Vám by sednout mohl. Hlavně graficky.
Případně Trello?
Hlavní výhoda, oba jednou i ve free verzi a oba jsou multiplatformní.

JiriJandl

25. 9. 2018, 21:38

nádherná masturbace 😱
ale asi bych se krotil, jako redaktor… hofk.

Tomáš Rygl

25. 9. 2018, 21:35

Ano Libore, zkoušel. Právě víc jak Todoist mi vyhovoval TickTick. Každopádně jsem si vědom, že velmi mnoho lidí v mém okolí Todoist používá. :) Vy jste předpokládám spokojen..

Libor Foltýnek

25. 9. 2018, 21:28

Zkoušel jste Todoist?

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat