reklama

Amazon předvedl 9 novinek do série Echo

Amazon předvedl 9 novinek do série Echo
2018-09-25T19:16:57+02:00
• 26. 9. 2018

Společnost Amazon si s dostatečným předstihem nachystala pořádnou dávku novinek, které bude chtít dostat mezi uživatele během letošních Vánoc. Dohromady se jedná o 9 nových zařízení a všechny patří do známé série Echo. Jejich konkrétní názvy jsou Echo Dot, Echo Plus, Echo Show, Echo Auto, Echo Sub, Echo Input, Echo Link, Echo Link Amp a Echo Wall Clock. Americký výrobce je postupně pošle do oficiálního prodeje během příštího měsíce.

Alexa na každém kroku

Modely Echo Dot a Echo Plus kromě vylepšeného reproduktoru mají ještě větší výběr barevných provedení u ochranné látky. Avšak výraznějšího vylepšení se dočkal až Echo Show, kde je nově 10palcový displej s HD rozlišením, zvukový systém od Dolby nebo přední 5MPx kamerka. Následuje webový prohlížeč Amazon Silk a do budoucna počítají s nasazením audio/video hovorů přes aplikaci Skype.

Echo Auto potěší především automobilové fanoušky. Díky němu dostanete nejen virtuální asistentku Alexa do vašeho vozidla. Nabíjení probíhá přes 12V zásuvku či USB port a internetové připojení si bere ze spárovaného Bluetooth zařízení. Nechybí ani přehrávání hudby ze streamovacích služeb nebo možnost přenesení zvuku z navigace.

Echo Dot – 49,99 dolarů (tj. cca 1 089 Kč)
Echo Plus – 149,99 dolarů (tj. cca 3 266 Kč)
Echo Show – 229,99 dolarů (tj. cca 5 008 Kč)
Echo Auto – 24,99 dolarů (tj. cca 544 Kč)

Echo Sub plní funkci subwooferu, který se bezdrátově spáruje s jinými Echo zařízeními a vytvoří například 2.1 reprosoustavu. Subwoofer měří 6 palců, přičemž nabízí slibný výkon 100 Wattů. Přes Echo Input připojíte asistentku Alexu k jakémukoliv reproduktoru přes kabel či Bluetooth. Samozřejmostí jsou vestavěné reproduktory pro přijímání hlasových pokynů. Zcela opačná situace nastává u modelů Echo Link a Link Amp.

Ani jedno zařízení sice nemá asistentku Alexu a mikrofon, ale naopak je více zaměřeno na samotný poslech hudby. Echo Link dovoluje přehrávání hudby ze streamovacích služeb u starších reproduktorů s kvalitním audio systémem. Do vyšší třídy zapadá Echo Link Amp s RCA, optickým, koaxalním vstupem/výstupem, 2kanálový zesilovač o výkonu 60 Wattů, výstup pro subwoofer, Etherner nebo sluchátka.

Pověstnou třešinkou tvoří klasické nástěnné hodiny do kuchyně s názvem Echo Wall Clock, u nichž třeba oceníte zobrazení zbývajícího času z nastaveného časovače. Nastavenou připomínku dokáže zobrazit 60 LED diod. První zařízení se začnou objevovat u prodejců od už 11. října.

Echo Sub – 129,99 dolarů (tj. cca 2 830 Kč)
Echo Input – 34,99 dolarů (tj. cca 762 Kč)
Echo Link – 199,99 dolarů (tj. cca 4 355 Kč)
Echo Link Amp – 299,99 dolarů (tj. cca 6 532 Kč)
Echo Wall Clock – 29,99 dolarů (tj. cca 653 Kč)

Zdroj: phx.corporate-ir.net

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat