Vypnuli jste položku „Historie polohy“? Nevadí, Google si stále vede záznamy

Vypnuli jste položku „Historie polohy“? Nevadí, Google si stále vede záznamy
2018-08-14T09:45:54+02:00
• 14. 8. 2018
1

Dnešní doba je hlavně o informacích a datech o uživatelích. Společnosti díky tomu mohou cílit své produkty na jednotlivé zákazníky. Google nepatří mezi výjimky. U něj v podstatě platí, že produkty jsou zdarma, díky čemuž získává cenná data. Na druhou stranu se nejedná o podmínku, takže kdykoliv můžete odmítnout nebo zakázat sběr konkrétních dat. Například se nabízí vypnutí historie polohy, ale jak se ukazuje, tato možnost nedělá přesně to, co by od ní uživatel očekával.

Vypnutí Historie polohy nestačí

V rámci nastavení svého Googlu účtu můžete deaktivovat „Historie polohy“. Očekávali byste, že si Google přestane vést záznamy o tom, kde jste byli, ale není tomuto. V podstatě se přestanou zobrazovat informace, kde jste se nacházeli v rámci vaší časové linie. Jak bylo zjištěno nejen zahraničními redaktory, tak Google u přes vypnutí „Historie polohy“ si vede záznamy, kde se nacházíte.

Historie polohy

Došlo se na to u zařízení, kde byla tato možnost deaktivována, ale i přesto aplikace ukazovaly informace spojené s polohou zařízení. Pokud chcete kompletně vypnout zaznamenávání dat ohledně polohy zařízení v rámci svého účtu, musíte jít do sekce „Ovládací prvky aktivit“ v rámci nastavení své účtu a zde vypnout „Aktivita na webu a v aplikacích“. Až pak Google přestane zaznamenávat data ohledně polohy v rámci vašeho účtu.

Google se již vyjádřil, že poskytuje uživatelům kompletně všechny informace a je jasně specifikováno, co a kdy používá. Do jisté míry má pravdu, ale jak poznamenala zahraniční redakce The Next Web, pokud by chtěl být Google v tomto zcela čestný, nabídl by jednoduchou možnost, jak vypnout zaznamenávání polohy uživatele. Ostatně by nikdo nečekal, že pro kompletní deaktivaci potřebujete vypnout dvě funkce.

Vzhledem k tomu, že v USA o této komplikaci píší významné redakce, je možné, že Google přehodnotí způsob vypnutí zaznamenávání polohy a provede úpravu nastavení. Nebo minimálně upraví popisy v nastavení.

Zdroje: engadget.com, theverge.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

To je snad April… Ne?

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat