reklama

Teprve 16letý mladík „hacknul“ servery společnosti Apple

Teprve 16letý mladík „hacknul“ servery společnosti Apple
2018-08-18T08:09:56+02:00
• 18. 8. 2018

Už když mu bylo pouhých 16 let dokázal mladý australský chlapec několikrát proniknout do serverů společnosti Apple, odkud stáhl asi 90 GB zabezpečených souborů. V minulosti také opakovaně přistupoval k zákaznickým účtům a úspěšně dokázal získat hesla uživatelů. 

Jeho jméno nemůže být z právních důvodů zveřejněno, přesto právník mladého Australana prohlásil leccos zajímavého. Chlapec je dle slov vášnivým fanouškem společnosti Apple a tímto prohřeškem na sebe chtěl pouze upozornit. Od tohoto, řekněme gesta, očekával nabídku na pracovní poměr. 

Apple vyhlásil mezinárodní pátrání

Původně se mělo za to, že svým přístupem k jednotlivým účtům zákazníků mohl velmi ohrozit jejich bezpečnost. Apple však oficiálně prohlásil, že k tomuto skutečně nedošlo. Australan byl, a stále je, na svůj věk velmi chytrý. Při každém kroku totiž používal služby VPN, čímž dokázal skrýt svou pravou identitu. 

Tím, že se chlapec k incidentu oficiálně nevyjádřil, nedokážeme zaručeně říci, zda jde o skutečného hackera. Pokud by se však o hackera jednalo, pro společnost by to znamenalo velkou ránu, která by se jistě nějak promítla, například na akciích. 

Jakmile se ale Apple dozvěděl o narušení serverů, okamžitě kontaktoval FBI a zahájil mezinárodní vyšetřování. Chlapec byl shodou okolností chycen ve chvíli, kdy vcházel do rodinného domu jeho rodičů. FBI zabavilo jeho MacBook, kde našlo veškeré stažené soubory. 

Prozatím nevíme, jak s chlapcem Apple naloží. Pravděpodobně vše bude směřovat na nejvyšší soud v USA. Jakmile zjistíme více, budeme vás o tom informovat prostřednictvím článku na našem webu.

Zdroj: idownloadblog.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim