Snapchat se chystá na comeback, unikla předělaná Android aplikace

Snapchat se chystá na comeback, unikla předělaná Android aplikace
2018-08-22T11:44:18+02:00
• 22. 8. 2018

Pamatujete si ještě na Snapchat? Původní název zněl Picaboo a jde o aplikaci spočívající v posílání fotek. Služba tu s námi je již od roku 2011, tedy opravdu dlouhých sedm let. V Evropě již tolik populární není, její slávu totiž převzal konkurenční Instagram. Na území USA však stále oblíbená do jisté míry je, jen na americkém trhu aplikaci měsíčně využívá přes 50 mil. uživatelů. 

My Evropané bychom mohli říci, že už je jen otázkou času, kdy aplikaci lidé přestanou úplně používat. Hlavní tři zakladatelé společnosti Snapchat, Evan Spiegel, Bobby Murphy a Reggie Brown, jsou však zcela odlišného názoru. 

V loňském roce totiž společnost Snapchat oznámila, že její androidí aplikace bude kompletně předělána a změří se hlavně na výkon a jednoduché ovládání. Od ohlášení tohoto kroku ale uplynul téměř celý rok a nového uživatelského rozhraní jsme se stále nedočkali. Kolegům ze zahraničního serveru XDA-Developers se ale podařilo získat video, kde je nový design prezentován v praxi. Zdá se tedy, že na nové aplikaci vývojáři skutečně pracují. Otázkou však je, kdy se jí dočkáme?

Snapchat Alpha aneb čistší verze klasického Snapchatu

Během první chvíle používání si ihned všimnete, jak je nová aplikace rychlejší oproti své stávající verzi. Na následujících fotografií pochopitelně rychlost nespatříte (vlevo stará, vpravo nová verze), ovšem na videu níže ano. Co se celkového uživatelského rozhraní týká, menu je mnohem jednodušší a nabídka příběhů jakoby z oka Instagramu Stories vypadla. 

Stará verze

Z kategorie profilu byla odstraněna funkce Snapchodes, ačkoli tuto možnost vývojáři opět brzy vrátí a místo toho dojde na odstranění trofejí a sdílení. Aplikace působí velmi čistě a jednoduše, vlastně je velmi podobná aplikacím od Googlu, kde vývojáři používají Material Design. Novinek je skutečně mnoho, inu posuďte sami. Jak se vám nová aplikace líbí? Dejte nám vědět do komentářů pod článek. Budeme rádi za zpětnou vazbu.

Zdroj: xda-developers.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Passionate Senior Editor at Dotekomanie.cz, where tech meets storytelling. Seasoned Sales Director, weaving technology into every success story, and relishing every moment of it!

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat