reklama

Jak se budou jmenovat nové iPhony? komentář

Jak se budou jmenovat nové iPhony? [komentář]
2018-08-28T12:29:50+02:00
• 28. 8. 2018

Každým rokem víme před představením nových iPhonů již téměř vše. Jedinou velkou otázkou tak nakonec bývá, jak se nové modely od Applu budou jmenovat. Vloni nás Apple vcelku překvapil s názvem iPhone X, o kterém se ve spekulacích hovořilo jako o iPhonu 8. Jak to tedy udělá výrobce z Cupertina letos se jmény?

Nástupce iPhone X

Nabízí se hned několik variant, jak se budou nástupci iPhonu X (neboli deset) jmenovat. Asi nejjednodušší možností je označení iPhone jedenáct. Otázkou však je, zda by v tomto případě Apple sáhl po názvu iPhone XI nebo iPhone 11. Toto označení se mi zdá vcelku pravděpodobné, jelikož reflektuje aktuální trend Applu vynechat model s přídomkem s. Vloni jsme totiž místo iPhone 7s dostali rovnou iPhone 8.

Samozřejmě se pak nabízí možnost, že Apple sáhne po označení iPhone Xs. Ačkoliv by se správně mělo říkat iPhone deset, spousta lidí stále říká iPhone X. Toto označení by tak znělo jako XS, tedy něco velmi malé. A nové iPhony opravdu nebudou malé.

Možná se dočkáme stejného názvu a za název modelu se přidá pouze jeho rok vydání. Tuto strategii Apple razí u MacBooků a posledních pár let také u iPadů. Nový název by tak byl iPhone X (2018), popřípadě iPhone X (2nd gen).

Tato možnost ale může trošku pokazit marketing, jelikož jasná unikátní číslovka iPhonu se lépe prodává. Vysvětlovat pak lidem, že není iPhone X jako iPhone X by mohl být problém. Přesto se tato možnost zdá spolu s označením 11 nejpravděpodobnější.

Jednou z možností je pak převzetí jmen z iPadů kompletně. iPhone X by se tak přejmenoval na iPhone Pro a levnější iPhone (6,1″ LCD) by se jmenoval jen iPhone. Tato možnost je asi nejméně pravděpodobná.

Nový iPhone X s 6,5“ displejem

Zde má Apple trochu složitější situaci, jelikož vloni jsme se žádného takového modelu nedočkali. Zatímco iPhone X 5,8“ by byl už druhý model a zaslouží si nový název, u modelu s 6,5“ se jedná o první iteraci. Název iPhone X Plus je tak možné bez problému použít a název jako X2 Plus nebo Xs Plus zde nedává smysl.

A to je možná i důvod, proč letos Apple ponechá 5,8palcovému modelu stejný název – iPhone X. Ostatně může se jmenovat klidně „The new iPhone X“. Toto spojení jsme totiž již kdysi zažili u třetí generace iPadu, který se jmenoval prostě jen „The new iPad“.

Nový iPhone s 6,1“ displejem

Tento nový model v podstatě nebude nástupce žádného zařízení, i když zastane tak trochu funkci iPhonu 8 v dnešní nabídce. A právě proto se hned nabízí jméno iPhone 9, které je ještě volné a vloni se přeskočilo. Tento název by dával vcelku smysl, jelikož tím naznačuje, že není tak vybavený jako iPhone X.

Další možné názvy jsou iPhone Xc, což by odkazovalo na model iPhone 5c. Tomu by trochu nahrával fakt, že i tento nový iPhone má být dostupný v mnoha barvách. Nemyslím si, že Apple sáhne po tomto názvu po fiasku s modelem 5c.

Poslední variantou je pak označení jen iPhone, jak jsem již zmiňoval. Nic víc, jen iPhone. Tedy podobně jako Apple označuje základní iPad s úhlopříčkou 9,7 palce.

Jak to nakonec bude, se dozvíme již v první polovině měsíce září. Můj osobní tip je iPhone X (2018), iPhone X Plus a iPhone 9. Co si o tom myslíte vy? Podělte se s námi o názor v diskuzi.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Miroslav Růžička

Redaktor a moderátor na našem YouTube kanálu a nadšenec do moderních technologií, který na našem webu působí již od roku 2013. Mobilní telefony ho ale zajímají již od dětství.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat