reklama

Google TEZ se přejmenovává na Google Pay aktualizováno

Google TEZ se přejmenovává na Google Pay [aktualizováno]
2018-08-29T06:50:20+02:00
• 29. 8. 2018

Aktualizováno 29. 8. 2018

Téměř před rokem Google představil novou platební službu Tez. Tehdy se jednalo o druhý systém, který provozoval, prvním byl Android Pay. Následně jsme se dočkali Google Pay, což bylo jen přejmenování a mírné sjednocení globálně dostupné verze Android Pay. Nyní Google pokračuje v sjednocování a přejmenovává Google Tez na Google Pay.

Jedná o mírnou změnu, která vše zaštiťuje pod jeden název, byť Google Pay, tak jak ho známe, není zcela kompatibilní s Google Tez. U nás se využívá bezkontaktní technologie NFC a u původní služby Tez bylo vše postaveno na UPI (Unified Payments Interface). Možná by měl Google podobné kroky učinit u vícero služeb a soustředit se na sjednocení a propojení, například komunikační platformy.

Původní článek 20. 9. 2017

V případÄ› Googlu nenĂ­ neobvyklĂ©, aby mÄ›l vĂ­cero sluĹľeb, kterĂ© cĂ­lĂ­ na jednu konkrĂ©tnĂ­ funkci. Příkladem mohou bĂ˝t komunikaÄŤnĂ­ nástroje – Hangouts, Allo, Duo. AÄŤkoliv v nabĂ­dce tohoto giganta najdeme Android Pay pro nejen bezkontaktnĂ­ placenĂ­, nynĂ­ pĹ™edstavil novou sluĹľbu TEZ.

Google TEZ cĂ­lĂ­ na indickĂ˝ trh, kde má zjednodušit a hlavnÄ› prosadit bezkontaktnĂ­ platby nejen u obchodnĂ­kĹŻ. Má taktĂ©Ĺľ zajistit i pĹ™enos penÄ›z mezi uĹľivateli. Sice mohl nabĂ­dnout Android Pay, ale u tĂ©to sluĹľby je jeden menší problĂ©m – pro platby u obchodnĂ­kĹŻ používá NFC ÄŤip. V Indii je ale stále vÄ›tší procento zařízenĂ­, u kterĂ˝ch nenĂ­ tento typ technologie.

Z tohoto důvodu vyvinul vlastní řešení přenosu peněz. Novinka se jmenuje Audio QR a ve své podstatě se jedná o alternativu k běžným QR kódům, akorát se používá specifický zvuk. Díky tomu je možné použít jakékoliv zařízení, které má běžný mikrofon a reproduktor.

Hned se naskýtá otázka, proč jen Audio QR nedodělal do Android Pay. V případě Indie je jedno, jestli se jedná o zařízení s Androidem nebo iOS. Navíc Google TEZ používá tamější systém placení UPI (Unified Payments Interface). Jelikož je Indie dostatečně velký trh, vyplatí se vývoj takové služby a technologie.

Zdroje: engadget.com, gsmarena.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

TmavĂ˝ reĹľim