reklama

Česká spořitelna spustila aplikaci „Saifu“ pro platby mobilem

Česká spořitelna spustila aplikaci „Saifu“ pro platby mobilem
2018-08-09T09:30:33+00:00
• 9. 8. 2018
Thumbnail

Čím dál tím více se banky přizpůsobují trendům, především pak platbami skrze mobilní telefon. Ať už se jedná o využití služeb jako je Google Pay nebo Apple Pay. Najdou se však i banky, které radši využijí svých vlastních aplikací. Nyní se k této skupině přidává i Česká spořitelna, která nyní spustila aplikaci s názvem Saifu.

Saifu

Tato aplikace uživatelům umožňuje platby skrze mobilní telefon. Stačí aby telefon disponoval technologií NFC a přihlásil se do této aplikace. Poté dojde k vytvoření karty v mobilním telefonu, díky které můžete platit ne všech terminálech. Samotné platby však nejsou jedinou věcí, kterou tato aplikace nabízí. Dále máte možnost vytvořit takzvanou dočasnou virtuální kartu, kterou lze po nákupu ihned zrušit. Možná si někdo řekne, k čemu je tato služba dobrá? Hodí se například pro platby u neznámých e-shopů, kde si nejste příliš jistí, takže můžete po realizaci nákupu kartu zrušit a nemusíte se bát dalších poplatků nebo strhávání financí.

Mezi další výhody patří slevový program, který Česká spořitelna s touto službou spustila. Jedná se o možnost využití slev u některých obchodů. Výhodou je, že nemusíte nikam zadávat slevový kupón, nebo žádat o nějaké vrácení peněz. Stačí když zaplatíte skrze tuto aplikaci a máte aktivovanou slevu a dojde ke snížení ceny rovnou při platbě mobilním telefon. Dle tiskové zprávy se zatím jedná o více jak 100 partnerů, u kterých lze slevu uplatnit.

Bohužel zatím Česká spořitelna tuto službu spustila pouze pro uživatele mobilních telefonů s operačním systémem Android. Dle vyjádření banky však pracuje na alternativě pro placení na platformě iOS.

logo-app Saifu - Mobilní peněženka České spořitelny Česká spořitelna, a.s. Zdarma ANDROID

Zdroj: Tisková zpráva

reklama
reklama

Lukáš Breburda

Student IT, fanoušek nových technologií, který se příležitostně věnuje fotografování. Aktuálně preferuje operační systém Android, ale nikdy nepohrdl ani iOS. Mezi jeho koníčky patří recenzování nových zařízení, tábor, turistika a auta.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit