reklama

Mobilní peněženka České spořitelny má problém, byla stažena z Google Play aktualizováno

Mobilní peněženka České spořitelny má problém, byla stažena z Google Play [aktualizováno]
2018-08-23T13:53:58+01:00
• 23. 8. 2018
4

Před dvěma týdny jsme vás informovali, že Česká spořitelna uvedla svou vlastní mobilní peněženku Saifu, která umožňovala na smartphonech se systémem Android platit pomocí NFC technologie. Mnozí se divili, proč byla taková aplikace vytvořena, když se nabízí využití Google Pay. Proč k takovému rozhodnutí došlo, je nyní vedlejší. Klienti České spořitelny aspoň měli po nějakou dobu možnost využívat možnost bezkontaktního placení v obchodech.

Bohužel aplikace jako taková již není k dispozici v Obchodě Play. Došlo k jejímu stažení, jelikož Česká spořitelna použila název, který je ochrannou známkou firmy Paymaster. Google tak neměl jinou možnost, než stáhnout aplikaci z Obchodu Play. Apple učinil podobný krok a nedovolil publikaci verze pro iOS.

Saifu má být platební metoda, ne peněženka

Společnost Paymaster již přes dva roky řídí vývoj nové platební metody přímo z České republiky. Novinka se bude jmenovat Saifu a bude kombinovat běžné peníze a kryptoměny.

“Když jsme v Google Play objevili aplikaci Saifu, překvapilo nás to, protože o registraci naší aplikace jsme zažádali jen pár dní nazpět. Protože ze zkušenosti víme, že schválení finanční aplikace může trvat i týdny, přišlo nám to zvláštní. Vzhledem ke globálním ambicím Saifu a vlastnictví ochranné známky pro celý svět jsme museli přistoupit k žádosti o stažení Saifu České spořitelny z nabídky aplikací,” říká Jan Husták, tiskový mluvčí značky Saifu pro Českou republiku. Google Play schválil a publikoval celosvětově aplikaci Saifu v úterý 21. srpna. České lokalizace se aplikace dočká v následujících týdnech, na aplikaci pro systémy iOS se nyní pracuje.

Ve své podstatě je Saifu od Paymaster další službou, která nabízí jednoduchý a pohodlný způsob pro nákup kryptoměn, přičemž je k dispozici i možnost placení u běžných obchodníků skrze platební kartu od této firmy.

Je celkem zvláštní, že Česká spořitelna si vytvoří aplikaci a neověří si, jestli je daný název k dispozici a volný. Nyní musí řešit přejmenování aplikace a služby, což povede ke zvýšení nákladů. Když k tomu připočítáme finance vynaložené na marketingovou kampaň a následně na nastartování nové kampaně, tak se tato služba hodně prodraží. Možná by bylo jednodušší a rozhodně levnější přímo podporovat existující řešení od Googlu, Samsung či Applu.

logo-app Saifu Paymaster a.s. Zdarma ANDROID

Aktualizováno: Vyjádření České spořitelny

Česká spořitelna nám poskytla oficiální vyjádření ke vzniklému problému:

Aplikaci Saifu není v tuto chvíli možné stáhnout z online obchodu Google Play. Hlavním důvodem nedostupnosti je shoda názvu aplikace s názvem služby jiného subjektu. Usilujeme o to, aby aplikace pro mobilní platby byla co v nejkratší době umístěna zpět do online obchodu Google Play. Všem klientům, kteří si nyní nemohou aplikaci stáhnout, se velice omlouváme.

Hledáme co nejrychlejší řešení. Vzhledem k tomu, že naším cílem je aplikaci co v nejkratší době umístit zpět do obchodu Google Play, zvažujeme aplikaci přejmenovat. Společnost Paymaster jsme se snažili v posledních dnech několikrát kontaktovat, bohužel s námi vůbec nekomunikují. Nereagují ani na telefony, ani na e-maily.

Aplikace Saifu byla pro klienty zdarma dostupná prostřednictvím online obchodu Google Play začátkem srpna. Za první týden si stáhlo přibližně 3000 klientů. Všichni klienti, kteří mají aplikaci Saifu nainstalovanou na svém mobilním zařízení, s ní mohou platit bez problémů i nadále.

Zdroj: Tisková zpráva

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Ivo Rundt

29. 8. 2018, 11:40

Osobně jsem aplikaci od České spořitelny s radostí přivítal a tak jako nechápu název její aplikace „George“, tak jsem nechápal ani proč zrovna název „Saifu“… A už vůbec nechápu, že banka s největším počtem klientů je co se týče inovací na chvostu mezi bankami..m.

Vyjádření klienta České spořitelny:
Přidejte se ke Google Pay a nebudete muset vyvíjet žádnou aplikaci, nebudete muset žádnou aplikaci udržovat, nebudete muset řešit kraviny jako je její název.

strekib .

23. 8. 2018, 17:17

Podobně jako u ČSOB. Jejich NaNakupy po uvedení Orea nebylo možné použít 5mesicu. Kocourkov vítězí.

Jiří Halbich

23. 8. 2018, 14:14

Vymýšlet vymyšlené, zavádět zavedené, oni to zákazníci zaplatí.

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat