reklama

Aplikace Windows Phone dialer přichází na Windows 10

Aplikace Windows Phone dialer přichází na Windows 10
2018-08-08T17:00:04+01:00
• 8. 8. 2018

Americká společnost sídlící v Redmondu představila nové funkce aplikace Windows Phone dialer pro operační systém Windows 10, respektive pro nejnovější verzi Windows 10 Insider Preview for Redstone 5. 

Windows Phone dialer aplikace

O nových funkcí vůbec poprvé informoval zahraniční server WindowsBlogItalia, který prohlásil, že aplikace přinese ještě hlubší integraci s operačním systémem Windows 10. Již v minulosti aplikace dokázala zobrazit historii hovorů a oblíbené položky v systému Windows 10. Nyní Microsoft „appku“ aktualizoval a přidal nové funkce, včetně číselníku a integrace s kontakty.

V současné době však není stále známo, zda je aplikace schopna uskutečnit telefonní hovor přímo z počítačů s technologií LTE-ready. V budoucnu se však údajně podobné schopnosti skutečně dočkáme. Samo o sobě by byla velká škoda, kdyby Microsoft aplikaci nerozšířil o další funkce.

Je tedy více než pravděpodobné, že se již brzy dočkáme nové možnosti, pomocí které bude možné uskutečnit telefonní hovor přímo z Windows 10. Dost možná ale Microsoft aplikaci připravuje kvůli budoucí upravené verzi Windows 10 (Andromeda OS). 

Andromeda OS jako flexibilní systém

Pojďme si ale Andromeda OS nejprve trochu představit. Nejedná se o nic jiného, než o univerzální systém, který bude schopen pracovat na různých platformách, na jakémkoliv zařízení a na jakékoliv architektuře. Zajímavostí je, že funkce systému bude možné rozšiřovat pomocí speciálních modulů. 

Nicméně, Andromeda OS má za úkol učinit z Windows 10 flexibilnější systém, díky čemuž by jej mohla společnost rozšířit na více zařízení – smartphony, tablety a tak dále. Microsoft je očividně již v posledních fázích vývoje, neboť nyní údajně plánuje představit svůj skládací telefon, ze kterého bude možné rozložit tablet. 

Zdroj: techradar.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Passionate Senior Editor at Dotekomanie.cz, where tech meets storytelling. Seasoned Sales Director, weaving technology into every success story, and relishing every moment of it!

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat