reklama

ZTE nově může prodávat své produkty v USA, bude ale pod dohledem

ZTE nově může prodávat své produkty v USA, bude ale pod dohledem
2018-07-15T16:14:26+01:00
• 15. 7. 2018

Ministerstvo obchodu pro USA v pátek, tj. 13. července 2018, zrušilo zákaz týkající se prodejů výrobků značky ZTE Corp. Doposud nebylo možné tyto výrobky na americkém trhu prodávat, tomu je však nyní konec. 

ZTE v problémech – úřady USA uvalily na společnost rozsáhlý zákaz

Díky zrušení tohoto zákazu bude moci čínská společnost ZTE začít rozšiřovat své produktové portfolio také na území USA. K zákazu došlo hlavně díky zaplacené pokutě, která činila 400 mil. amerických dolarů, což je v přepočtu zhruba 8,6 mld. korun při kurzu 21,5 Kč za dolar. Tato částka směřovala do bankovní úschovny USA.

Čínská společnost ZTE musela zaplatit dalších 892 mil. amerických dolarů. Tuto částku musela firma zaplatit na základě společné domluvy z roku 2017, neboť se údajně ZTE dopustilo porušení sankcí. 

ZTE prodělalo více než 3 milardy dolarů

Podle nové dohody bude muset ZTE zřídit speciální koordinační tým, který bude vybraný a odpovědný předsednictvu průmyslového a bezpečnostního úřadu (BIS), a to až po dobu deseti let. Pomocí tohoto systému bude možné sledovat čínskou společnost takřka v reálném čase. Úřady totiž chtějí mít jasný přehled o tom, zda ZTE dodržuje americké zákony o vývozu. 

Zajímavostí však je, že vůbec poprvé BIS dosáhl takto přísných opatření v oblasti dodržování předpisů. V nové smlouvě, mezi ZTE a BIS, se také píše, že pokud čínský výrobce opět poruší americké zákony o vývozu, bude jeho činnost opět pozastavena. Pokud tedy za celých deset let alespoň jednou dojde k porušení, BIS okamžitě činnost pozastaví. Společnost ZTE mimo jiné čelila ztrátám v podobě 3 mld. amerických dolarů, neboť nemohla své produkty na americkém trhu prodávat. Nejde zde ale jen o prodej, může znovu využívat technologie od amerických společností.

Zdroj: fonearena.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim