reklama

OPPO zřejmě představí svůj skládací telefon, bude první?

OPPO zřejmě představí svůj skládací telefon, bude první?
2018-07-06T14:32:10+02:00
• 7. 7. 2018

Zhruba dva roky se internetem šíří informace o tom, že se velké společnosti začínají věnovat skládacím telefonům. Jen pár knů zpět si například svůj koncept patentovalo LG. S finální podobou přišlo již několik výrobců, ale nikdo se neodhodlal na komerční prodej. Je to pravděpodobně z toho důvodu, že technologie nebyly doposud ještě 100% připraveny.

Samsung a Huawei ale plánují již v blízké době své vlastní skládací smartphony uvést na trh. Pokud vše půjde podle plánů a technologie budou 100% připraveny, Huawei svůj model představí během roku 2019. Jihokorejská společnost pak začátkem roku 2019.

Nicméně o skládací smartphone se nyní údajně pokouší i společnost OPPO. Dokonce se zdá, že právě OPPO by se mělo stát prvním výrobcem, který skládací telefon uvede do prodeje. Dokazují to nově podané patentové návrhy.

OPPO a tři různé návrhy skládacího telefonu

OPPO si patentovalo hned tři různé návrhy. Na prvním patentu se nachází telefon s designem pro vnitřní sklápění. Díky tomuto konstrukčnímu provedení by se přístroj složil do jakéhosi válečku, viz fotografie níže. Aby se při sklopení zabránilo poškození displeje, byly by zde umístěny určité ochranné podložky. 

Na druhém patentu se nachází telefon s třídisplejovým designem. V praxi by to znamenalo, že by smartphone obsahoval jeden jediný displej, ovšem při rozložení by bylo možné používat hned tři panely. V tomto případě zde není umístěna žádná ochranná podložka. Veškeré fotoaparáty jsou umístěny na přední straně, viz snímek níže. 

Na třetím a posledním patentu se objevuje smartphone s tabletovým designem. Jakmile by uživatel displej rozložil, mohl by ze svého telefonu udělat tablet, viz obrázek níže. Tento patent je svou funkčností velmi podobný tomu prvnímu, opět se zde totiž nachází jistý váleček/kloub. V tomto případě jsou však veškeré kamery, senzory a mikrofony umístěny na jedné straně zařízení – vpravo, zatímco zadní fotoaparát a LED dioda vlevo. 

Jedná se pouze o možné budoucí designy, tudíž není jisté, zda skutečně spatří světlo světa. Je ale více než pravděpodobné, že na nich OPPO skutečně pracuje. Otázkou stále je, zda se OPPO stane první společností, která představí skládací smartphone? Nechme se překvapit.

Zdroj: androidheadlines.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim