reklama

Mozilla vyvíjí pro Android nový prohlížeč Fenix

Mozilla vyvíjí pro Android nový prohlížeč Fenix
2018-07-10T15:45:13+00:00
• 10. 7. 2018

Jeden z uživatelů na sociální síti Reddit nedávno poukázal na nový repozitář účtu Mozilla Mobile, pojmenovaný „Fenix“. Podle obsahu složek to vypadá, že se jedná o nový mobilní webový prohlížeč vyvíjený Mozillou. Zatím to ale vypadá, že je aplikaci na samém začátku vývoje, a na výslednou aplikaci si ještě chvíli počkáme. Co se týče jména samotného, pravděpodobně se jedná o referenci k originálnímu kódovému jménu Firefoxu.

Novinka bude spíš pro mladší generaci

Úvod do již zmíněného repositáře praví „Fenix není žádný prohlížeč pro tvé rodiče“. Z toho se usuzuje, že aplikace bude mířena na mladší, technicky zdatnější uživatele. Projekt jako takový začal už před čtyřmi měsíci, ale až v červnu začali vývojáři Mozilly přispívat do rozvoje aplikace o něco aktivněji. Vyplývá to z historie verzí na Githubu. Zatím se této pokusné aplikaci věnují 3 vývojáři, a otázkou času zůstává, kdy Mozilla uvolní větší počet zdrojů na vývoj aplikace.

Mozilla v současné době disponuje třemi prohlížeči pro Android. Hlavním, vlajkovým prohlížečem, Firefox. Poté vyhledávačem Firefox Focus, který je určen pro soukromé vyhledávání, a nakonec vyhledávačem Firefox Nightly, což je v podstatě alpha verze, která slouží pro experimenty na mobilní platformě. Je také mnohem méně stabilní než Firefox Beta, technicky vzato čtvrtá aplikace Mozilly dostupná na Google Play. Co se ale týče projektu Fenix, zatím se k němu kalifornská společnost stále nijak nevyjádřila. Neví se ani, kdy a zda vůbec má Mozilla plán aplikaci představit. Je také poněkud podivné, že Mozilla vytváří další webový prohlížeč, když jejich současný nejpopulárnější prohlížeč Firefox stáhlo přes 100 milionů lidí a jedná se o jeden z nejrozšířenějších prohlížečů na světě.

Zdroj: androidheadlines.com

reklama
reklama

Tomáš Hubka

Student IT, notorický hráč her jak na počítači tak na mobilu, nadšenec do mobilních aplikací a fanoušek seriálů.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit