reklama

Google mění podmínky pro Gmail, doplatí na to aplikace

Google mění podmínky pro Gmail, doplatí na to aplikace
2019-06-28T16:26:43+01:00
• 28. 6. 2019
2

Google již nějakou dobu používá nový projekt Strobe, který má dohledávat potenciálně nebezpečné části služeb a identifikovat problémy. Například na to doplatila sociální síť Google+ nebo API pro přístup k SMS a hlasovým hovorům. Nyní se Google zaměřil na službu Gmail.

Gmail a aplikace třetích stran

E-mailoví služba Gmail nabízí API pro vývojáře, které umožňuje přistupovat k informacím a citlivým datům. Zřejmě bylo vše benevolentní a vývojáři používali toto API i v takových případech, kdy to nemělo nic společného s e-maily jako takovými, nebo službou. Výsledkem je značné omezení API, ke kterému mohou přistupovat jen určité typy aplikací.

V rámci nových podmínek je definováno, že Gmail API mohou používat alternativní e-mailoví klienti, služby pro zálohování pošty, systémy pro produktivitu (například CRM) nebo služby používající data z Gmailu pro analýzu a reportování. Poslední položka se například může týkat služeb pro sledování balíků, jízdenek a podobně. Cokoliv jiného nebude mít od 15. července přístup k tomuto API.

Google Pay

Jednou z prvních aplikací, která doplatí na tuto změnu podmínek, je klávesnice SwiftKey. Ta totiž používala data pro vylepšování slovníku. Další služby budou muset upravit své chování nebo sběr dat. Kupříkladu SMS Backup+ ztrácí přístup, jelikož se nejedná o alternativního klienta nebo čistě zálohovací službu.

Uživatelé, kterých se dotknou tyto změny, obdrží od Googlu informativní e-mail. Minimálně se tak stalo u těch, co používají klávesnici SwiftKey.

Zdroj: androidpolice.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Sepp Winkler

2. 7. 2019, 14:04

Postupný prechod od použiteľného inteligentného mailu k hlúpemu mailu :( Škoda, ale dalo sa čakať, Google nepotrebuje používateľov, ktorým záleží n efektivite a automatizácií, ale používateľov, čo slepo konzumujú a ešte slepšie platia… Á, áno, a bude viac emoji, nálepiek a podobných hlúpostí…

Roman Senkyr

29. 6. 2019, 12:10

Bohužel, jako uživatel SMS backup+ jsem info mail obdržel a pěkně mě to štve…

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat