reklama

MediaTek Helio A22 – nová konkurence pro sérii Snapdragon 400

MediaTek Helio A22 – nová konkurence pro sérii Snapdragon 400
2018-07-19T17:00:51+01:00
• 19. 7. 2018

Společnost MediaTek známá spíše cenově dostupnými komponenty oficiálně představila novou řadu čipových sad, která by měla výrazně zlepšit zařízení v segmentu střední třídy. Po procesorech s označením P nebo X přichází série A a s ní také první novinka v podobě čipu Helio A22. Čínský producent chce začít konkurovat zástupcům v řadě Snapdragon 400 od Qualcommu, což dokazuje jejich srovnání s tzv. „přímými alternativami“.

Uspokojující pro běžné uživatele

První procesor Helio A22 nese čtyři jádra Cortex-A53 běžící pod taktovací frekvencí 2 GHz a jsou založená na 12nm výrobním FinFET procesu od TSMC. Grafickou stránku zaštiťuje čip PowerVR GE8320 od firmy Imagination Technologies. U operační paměti můžeme očekávat LPDDR3 nebo LPDDR4, a to konkrétně předznamenává kapacitu do výše maximálně 6 GB. Nechybí ani podpora dvou snímačů fotoaparátu (13 + 8 MPx) v zadních partiích.

Čipovou sadu Helio A22 lze přímo porovnat se Snapdragonem 429, který dokonce má o 0,05 GHz menší taktovací frekvenci. Naopak kupříkladu zpracování grafických operací je až o 72 % rychlejší. V každém případě nový procesor od MediaTeku debutoval už v polovině června u modelu Xiaomi Redmi 6A, takže další zařízení od ostatních producentů budou následovat ve velmi brzké době.


Zdroj: mediatek.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá přes dlouhých 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim