reklama

MediaTek Helio A22 – nová konkurence pro sérii Snapdragon 400

MediaTek Helio A22 – nová konkurence pro sérii Snapdragon 400
2018-07-19T17:00:51+01:00
• 19. 7. 2018

Společnost MediaTek známá spíše cenově dostupnými komponenty oficiálně představila novou řadu čipových sad, která by měla výrazně zlepšit zařízení v segmentu střední třídy. Po procesorech s označením P nebo X přichází série A a s ní také první novinka v podobě čipu Helio A22. Čínský producent chce začít konkurovat zástupcům v řadě Snapdragon 400 od Qualcommu, což dokazuje jejich srovnání s tzv. „přímými alternativami“.

Uspokojující pro běžné uživatele

První procesor Helio A22 nese čtyři jádra Cortex-A53 běžící pod taktovací frekvencí 2 GHz a jsou založená na 12nm výrobním FinFET procesu od TSMC. Grafickou stránku zaštiťuje čip PowerVR GE8320 od firmy Imagination Technologies. U operační paměti můžeme očekávat LPDDR3 nebo LPDDR4, a to konkrétně předznamenává kapacitu do výše maximálně 6 GB. Nechybí ani podpora dvou snímačů fotoaparátu (13 + 8 MPx) v zadních partiích.

Čipovou sadu Helio A22 lze přímo porovnat se Snapdragonem 429, který dokonce má o 0,05 GHz menší taktovací frekvenci. Naopak kupříkladu zpracování grafických operací je až o 72 % rychlejší. V každém případě nový procesor od MediaTeku debutoval už v polovině června u modelu Xiaomi Redmi 6A, takže další zařízení od ostatních producentů budou následovat ve velmi brzké době.


Zdroj: mediatek.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá přes dlouhých 9 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim