reklama

Samsung ukázal, jak bude vypadat skládací mobil?

Samsung ukázal, jak bude vypadat skládací mobil?
2018-03-19T18:17:08+01:00
• 19. 3. 2018
3

Dlouho se spekuluje o příchodu smartphonů, které budou skládací a nabídnou možnost zvětšení úhlopříčky displeje v případě potřeby. Již jsme zde měli mobily se dvěma displeji, které se mohou složit do podoby malého tabletu. S příchodem flexibilních displejů se očekávalo, že se brzy objeví lepší zařízení s ohebnými displeji, ale zatím se tak nestalo. Problém se skrývá například v únavě materiálu a podobně.

Samsung má koncept skládacího mobilu?

Očekává se, že by Samsung mohl jako první nabídnout skládací smartphone. Dokonce již ukazoval koncepty, ale to je už dávno. Nyní ale podal patentovou přihlášku na zařízení, které by se mohlo objevit jednou v prodeji, nebo minimálně jako koncept.

Základem je na první pohled běžná konstrukce mobilu, ale samotné strany skrývají složený zobrazovací panel. Ty půjde z mobilu vysunout, čímž se odmotá displej. Ve výsledku by šlo mobil roztáhnout do podoby menšího tabletu.

Samozřejmě se jedná jen o patentovou přihlášku a nemusí odpovídat realitě. Největším problémem zde nebude jen únava materiálu u displeje při rozevírání a skládání, ale například i samotná konstrukce. Ta by měla vydržet nejen opakované použití, ale i nějaké tvrdší zacházení, aby třeba nedošlo k zaseknutí.

Musíme si tedy počkat, s čím vlastně Samsung přijde. Na druhou stranu jde vidět, že se usilovně pracuje minimálně na návrzích možného smartphonu s rozkládacím displejem.

Zdroje: androidpolice.com, patentlymobile.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Ondřej Bačák

20. 3. 2018, 7:34
Android aplikace

až to opravdu bude na 100% tak tomu uverim…

Martin Jeřábek

19. 3. 2018, 21:57

Zas jen na papíře těch existuje po světě :D až bude mít ukázku fungujícího zařízení pak se dá věřit.

wil hermes

19. 3. 2018, 21:11
Android aplikace

ukázal Samsung…?
má Samsung…?
:)

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim