reklama

iPhone 2018: údajně unikla finální podoba a ceny

iPhone 2018: údajně unikla finální podoba a ceny
2018-07-31T09:54:43+02:00
• 31. 7. 2018

Firma s logem nakousnutého jablka má v plánu letos představit tři nové smartphony. Minimálně jeden iPhone bude disponovat podporou dual-SIM, což mimo jiné potvrdila i čínská zpravodajská stránka 21st Century Business Herald.

V současné době musíte používat SIM kartu svého operátora, a pokud chcete využít služeb jiného, musíte si pořídit další. Tato cesta je zatím velmi neefektivní a pro některé až zbytečná. Podle čínské publikace se však brzy dočkáme iPhonu, který bude nabízet vestavěnou Apple SIM (e-SIM), včetně tradičního šuplíku pro SIM karty. Díky speciální Apple SIM budete moci mezi operátory přepínat jako lusknutím prstu.

iPhone 2018 a jeho finální design?

To ale není jediná informace, kterou o novém iPhonu víme. Nyní Benjamin Geskin na svém Twitter profilu sdílel makety údajného 6,5palcového (iPhone X Plus) a 6,1palcového iPhonu. Podobných maket se dočkáme vždy v průběhu letních prázdnin. Jedná se totiž o období, kdy se pomalu a jistě Apple připravuje na uvedení nového iPhonu.

Zásadní však je, že podobné makety jsou zpravidla velmi věrohodné. Již v minulosti byly makety přesné. Letos se očekává příchod hned trojice iPhonů, z toho dva modely nabídnou OLED displej s rozměry 5,8 a 6,5 palců.  Již na první pohled je z uniklých fotografií zřejmé, že jeden z modelů vychází ze stejného designového konceptu, jako aktuální vlajková loď iPhone X. Důkazem toho je například vertikálně orientovaný zadní fotoaparát se dvěma objektivy. 

Ming-Chi Kuo se domnívá, že 6,1-palcový LCD iPhone bude stát kolem 700 až 800 amerických dolarů (14 700 až 16 800 Kč bez DPH), podobně jako iPhone 8 a iPhone 8 Plus. RBC Capital Markets analytik Amit Daryanani prohlásil, že Apple bude prodávat iPhone X Plus za 999 amerických dolarů (zhruba 21 000 Kč bez DPH), tedy za cenu současného iPhone X, zatímco další generace iPhone X by se mohla prodávat za 899 amerických dolarů.

Nejlevnější iPhone

V neposlední řadě se dočkáme představení 6,1palcového iPhonu s LCD displejem. Bude se pravděpodobně jednat o nejlevnější možnou volbu. Model nabídne štíhlé rámečky, zato žádný Home Button (domovské tlačítko). Hardwarové tlačítko pak nahradí nově představená technologie Face ID. 

6,1palcový iPhone nebude disponovat technologií 3D Touch, a to kvůli nákladovým omezením. Apple v tomto případě prý použije technologii CGS (Cover Glass Sensor), jež přemístí dotykový modul iPhonu z panelu displeje na povrchové sklo. Díky této technologii by měl být displej mnohem odolnější vůči nárazům. 

To však není vše, o co bude nejlevnější model ochuzen. Místo OLED panelu, který je nyní umístěn v iPhone X, se zde dočkáme pouze LCD technologie. Další výraznou změnou bude použitý konstrukční materiál. Namísto ocelového těla můžeme očekávat pouze hliníkové. Na druhou stranu se jedná o nevyhnutelný krok, pokud se má 6,1palcový iPhone stát nejlevnějším modelem. 

Zdroj: macrumors.com

reklama
reklama

Obchodní sdělení za jehož obsah odpovídá objednavatel.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim