reklama

iPad Pro nabídne nový design, přijde o 3,5 mm jack konektor a mnohem více

iPad Pro nabídne nový design, přijde o 3,5 mm jack konektor a mnohem více
2018-07-30T14:40:40+02:00
• 30. 7. 2018

Je více než pravděpodobné, že se brzy dočkáme nového iPadu s technologií Face ID, nebo alespoň modelu bez fyzického domovského tlačítka. Otázkou však zní, kdy se jej dočkáme. Podle informací buď v tomto roce, anebo příští rok. 

Potvrzují to mimo jiné novinky v operačním systému iOS 12 pro iPad, kde se tablet od Applu dočkal mnoho změn, včetně řady gest, která najdeme na aktuální vlajkové lodi iPhone X. Tak či onak se známý analytik Ming-Chi Kuo domnívá, že nadcházející modely iPadu Pro skutečně nabídnou technologii Face ID. 

iPad Pro přinese výrazné oživení

Zahraniční server Mac Otakara však zveřejnil bližší specifikace nadcházející generace iPadu Pro. Dle dodavatelského řetězce, jenž informace serveru podal, bude nový 10,5palcový iPad Pro disponovat těmito konstrukčními rozměry – 247,5 x 178,7 x 6,1 mm. Naopak 12,9palcový iPad Pro nabídne konstrukci o rozměrech 280 x 215 x 6,4 mm (aktuální model je velký 305,7 x 220,6 x 6,9 mm).

Apple navíc plánuje představit zcela nový design, který nabídne displej takřka po celé ploše. To znamená, že se zde dočkáme podobného vzhledu jako u iPhonu X. Jak jsem již uvedl na začátku článku, nové iPady nenabídnou klasické hardwarové domovské tlačítko. Takzvaný Home button nahradí technologie Face ID, respektive kamerový systém pod názvem TrueDepth. 

Mac Otakara navíc na svém webu prohlásil, že nový iPad Pro nebude disponovat zdířkou pro 3,5 mm jack konektor. Je poměrně zajímavé, jakou dobu takové rozhodnutí Applu trvalo. Jack konektor tu s námi není již od modelu iPhone 7. 

Telefon tehdy přišel o konektor z několika důvodů. Hlavním důvodem je bezesporu směr, kterým se chtěl Apple vydat. Jablečná společnost totiž vidí budoucnost bezkabelovou. Dalším důvodem, proč k odstranění došlo, je, že se uvolnilo místo pro větší baterii a další hardwarové součástky. Zpět ale k iPadům.

Dle spekulací nové iPady Pro nabídnou podobný design, jako iPhone SE. Nové tablety budou disponovat krásným „diamantovým řezem“ se zkosenými okraji, které jsme mohli vidět právě u čtyřpalcového smartphonu. Zajímavostí je, že dojde i k přesunutí Smart Connectoru, a to hned vedle Lightning konektoru. V praxi to bude znamenat, že iPad bude pracovat s chytrou klávesnicí pouze ve vertikální orientaci. 

Zdroj: macrumors.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim