Google Drive nově podporuje zaheslované Office soubory

Google Drive nově podporuje zaheslované Office soubory
2018-07-04T19:10:40+02:00
• 5. 7. 2018

Internetová služba Google Drive, která v praxi funguje jako sdílené cloudové úložiště pro vaše data, po delší odmlce přináší další užitečnou funkci. Tu hlavně ocení majitelé Android zařízení. 

Doposud bylo možné do zaheslovaných Office souborů nahlížet pouze v rámci webového rozhraní, tomu je ale konec. Nově do těchto souborů můžete nahlížet i v mobilní aplikaci pro Android. 

Google Drive podporuje nahlížení do zaheslovaných souborů

Microsoft uživatelům nabízí možnost, díky které si každý může své Office soubory ochránit bezpečnostním heslem. Problém ale je, že pokud byl takový soubor nahrán na Google Drive, bylo možné do něj nahlížet pouze ve webové aplikaci, nikoliv mobilní.

Vývojáři, kteří pracují pro Google, však vše dotáhli do správného konce a možnost nahlížení a čtení nabízí také na platformě Android. Nově si tak zaheslované Office soubory můžete prohlížet i na svém mobilním zařízení. Stačí jednoduše zadat heslo a obsah se vám zpřístupní.

Prozatím není jisté, proč mezi webovou a mobilní implementací nastala taková časová propast, ale buďme rádi, že jsme se funkce nakonec dočkali. Google se však nezaměřil pouze na nové vychytávky. Opět si pro své uživatele připravil instalační balíček, který přináší opravy chyb a vylepšení výkonu.

Aktualizace je již nyní dostupná v Obchodě Play. Jestliže ale z nějakého důvodu potřebujete APK soubor, můžete si jej stáhnout ZDE.

logo-app Disk Google Google Inc. Zdarma ANDROID

Zdroj: androidpolice.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Passionate Senior Editor at Dotekomanie.cz, where tech meets storytelling. Seasoned Sales Director, weaving technology into every success story, and relishing every moment of it!

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat