reklama

Gmail nabídne naplánování emailu

Gmail nabídne naplánování emailu
2018-07-30T08:05:57+02:00
• 30. 7. 2018
1

Aplikace Gmail a Inbox jsou si čím dál více podobné. Dříve jsme měli k dispozici odložení upozornění na email jen v Inboxu, ale dnes se stejná funkce nachází i v Gmailu. Sice došlo k menší redukci možností, ale i tak se jedná o užitečnou funkci. Nyní asi Gmail získá zajímavou možnost, která bude souviset s odesíláním emailů.

Naplánování emailu

Jak již bylo řečeno, můžeme si odložit email na později společně s upozorněním. Dokonce lze zrušit odeslání emailu krátce po stisknutí tlačítka na poslání. Je evidentní, že ještě jedna funkce by se hodila – naplánování odeslání emailu. V aktuální verzi Gmailu sice zatím není taková funkce k dispozici, ale redakci AndroidPolice se podařilo objevit náznaky, které nasvědčují, že se taková funkce plánuje. Konkrétně byly zmínky objeveny ve verzi 8.7.15.

<string name=“menu_schedule_send“>Schedule send</string>excerpt from /menu/compose_menu.xml
<item android:enabled=“false“ android:id=“@+id/schedule_send“ android:visible=“false“ android:title=“@string/menu_schedule_send“ android:showAsAction=“never“/>

Bohužel zdrojové kódy neobsahují jakékoliv další informace poukazující na možnosti této funkce. Nevíme tak, jestli bude k dispozici jen předem stanové časy na odeslání, nebo bude k dispozici manuální nastavení.

Rozhodně se bude jednat o užitečnou funkci, která si pravděpodobně najde své uplatnění. Někteří uživatelé ji vyžadují už delší dobu a doteď se museli spoléhat na alternativní řešení. Mezi nimi najdeme například využití Tabulky Google a Google Scripts, viz video níže.

Nyní je samozřejmě otázka, kdy se této novinky dočkáme. Nelze ani odhadnout, jestli se tak stane během několika týdnů nebo měsíců. Google ji může pozdržet i na další rok, případně ji nikdy nezavést do Gmailu.

logo-app Gmail Google Inc. Zdarma ANDROID logo-app Gmail - Email by Google Developer Zdarma iOS

Zdroje: labnol.org, androidpolice.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Hakus von Tyros

30. 7. 2018, 22:06
Android aplikace

Tak to by bylo opravdu super.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim