reklama

Facebook chce vaše telefonní kontakty, pomůže mu k tomu Instagram

Facebook chce vaše telefonní kontakty, pomůže mu k tomu Instagram
2018-07-22T20:19:03+01:00
• 23. 7. 2018

Sociální síť Facebook se před několika měsíci musela potýkat s velmi nepříjemnými soudními procesy, neboť přeprodávala veškerá data o uživatelích třetím stranám. Desítky milionů osobních profilů se tak dostalo do rukou firmám, které s nimi mohly naložit podle svých potřeb. V tomto případě tedy nelze hovořit o téměř žádné bezpečnosti, ba naopak. 

Troufám si říci, že Facebook je pouze jeden velký překupník. Na druhou stranu lze prohlásit, že jde o jakousi daň za to, že za službu nemusí uživatelé platit. Jde ale o zatraceně velkou daň. Facebook má však na trhu tak dominantní postavení, že mu soudní procesy a mediální tlak příliš moc neuškodily. Dle mého názoru tak může data přeprodávat i nadále.

Facebook, potažmo CEO Mark Zuckerberg následně prohlásil, že naprostou prioritou firmy je soukromí uživatelů. To je skvělé prohlášení, hlavně pro zlepšení stavu akcií. Problém ale je, že Facebook nyní připravuje novou funkci pro synchronizaci telefonních kontaktů. Nová funkce má za úkol ještě o něco více sjednotit službu Instagram a Facebook. 

Facebook nemá dost, připravuje speciální funkci

Uživatelé Instagramu budou moci synchronizovat své kontakty přímo s aplikací Messenger. Tato možnost se objeví ve chvíli, kdy se majitel účtu nachází na kartě Lidé (v aplikaci Messenger). Zde se následně zobrazí možnost pro synchronizaci stávajících telefonních kontaktů. 

Jakmile uživatel klepne na tlačítko „Connect Instagram“ (ve volném překladu Propojit s Instagramem), automaticky se přesunou veškeré kontakty na Instagramu do aplikace Messenger. Problém však je, že jakmile na tuto možnost klepnete, nebudete se moci vrátit zpět. 

Kromě nové synchronizace kontaktů se v Messengeru také nachází uživatelské jméno a účet Instagramu. To v praxi znamená, že si vaši přátele budou moci váš osobní instagramový profil najít i skrze Messenger. Funkce samozřejmě někomu mohou pomoci, ovšem velmi dobře se rozmyslete, zda chcete veškeré své telefonní kontakty svěřit zrovna Facebooku. Článek jsem schválně takto začal, aby si každý uvědomil, jak cenná naše data jsou.

Co si o těchto krocích myslíte vy? Napište nám do komentářů pod článek!

Zdroj: 9to5mac.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim