reklama

Cubot P20 – nízká cena pro střední třídu aktualizováno

Cubot P20 – nízká cena pro střední třídu [aktualizováno]
2018-07-10T21:00:01+01:00
• 10. 7. 2018

Aktualizováno 11.7.

Cubot představil cenu nového modelu Cobot P20, který spadá na pomezí nižší a střední třídy mobilních telefonů. Cena Cubotu P20, která si bere název od Huawei P20. Parametrově už však Cubot tolik nekopíroval od čínského kolegy a zůstal tak se specifikacemi na nižší úrovni, aby mohl nabídnou i nižší cenu. Ta byla nyní stanovena 129 amerických dolarů, což v přepočtu činní 2 840 Kč. Model bude prodáván ve dvou barevných provedeních: modrá a černá.

Původní článek 3.5.

Čínský výrobce Cubot se rozhodl inspirovat u své konkurence ze stejné země, od firmy Huawei. Ta v letošním roce představila model Huawei P20 a Cubot nyní přichází s telefonem se stejným názvem. Specifikacemi se však novince od Huawei vůbec nepodobá.

„Ne“populární notch

Výřez v displeji v horní části displeje je současným hitem, který se nesetkává s pozitivním ohlasem od uživatelů. Každopádně jde o mezikrok na cestě k zcela bezrámečkovému displeji. Cubot P20 disponuje 6,18″ v rozlišení FHD+ a se zajímavým poměrem 19:9 a stylem provedení se zařadil do současného trendu, který nastolil Essential Phone a iPhone X.

U displeje však kvůli malému prostoru ve výřezu chybí notifikační led dioda. U výbavy se Cubot P20 dočkal pouze procesoru od Mediateku z nižší třídy s označením MT6750T. Sice nepatří mezi ty nejslabší, ale mnoho výkonu z něho však nedostanete. Procesor je podporován 4 GB operační paměti. Interní paměť získala krásných 64 GB.

Cubot P20

Fotoaparát na zadní straně se dočkal 20 MPx na zadní straně, druhá čočka však má pouhé 2 MPx. Přední selfie kamerka má 13 MPx. Krásnou velikost má baterie, která získala kapacitu 4 000 mAh. Dle dostupných údajů by měl Cubot P20 podporovat i rychlonabíjení. Novinka dorazí pravděpodobně v červnu. Cena zařízení však doposud nebyla specifikována, odhadujeme, že nepřekročí hranici 200 amerických dolarů. Cubot P20 bude osazen operačním systémem Android 8 pravděpodobně s vlastní úpravou od výrobce.

Zdroje: gizchina.com, kimovil.com, gizchina.com

reklama
reklama

Karel Čapka

Absolvent mediálních studií a žurnalistiky. Zajímám se o moderní technologie, sociální sítě a mám rád focení. Vždy si najdu chvilku na čtení a baví mě učit se novým věcem. Zajímají mě moderní dějiny, politika, geografie, Formule 1 a vlastně ode všeho něco.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim