Corning uvedl Gorilla Glass DX/DX+ pro nositelnou elektroniku

Corning uvedl Gorilla Glass DX/DX+ pro nositelnou elektroniku
2018-07-23T08:39:39+02:00
• 23. 7. 2018

Ve stínu vrženém nové v pořadí již šesté generace skla Gorilla Glass byl oficiálně oznámen také nástupce skla Gorilla Glass SR+. To je zaměřeno hlavně na nositelná zařízení a na trhu působí již od konce srpna roku 2016. Novinky nesou název Gorilla Glass DX a Gorilla Glass DX+, avšak americký výrobce nevylučuje přenesení této speciální technologie mezi chytré telefony nebo tablety v jiné verzi.

V boji proti slunečnímu záření

Obě varianty DX/ DX+ mají za cíl snížit odraz slunečního záření a zároveň tak zvýšit čitelnost displeje proti přímému slunci. Společnost uvádí, že skla dokáží eliminovat odraz o 75 % oproti standardnímu sklu od jiných dodavatelů a zlepšují kontrast o 50 % ve srovnání s běžně používaným jasem obrazovky. Tím pádem si uživatel vystačí s daleko nižším jasem, což bude mít samozřejmě pozitivní dopad na výdrž baterie.

Pokud vás zajímá rozdíl mezi nimi, tak u modelu Gorilla Glass DX+ najdete zvýšenou odolnost vůči poškrábání. Zatímco Gorilla Glass DX získá klasickou odolnost jako u jiných skel Gorilla Glass, tak Glass DX+ nebude mít daleko od tvrdosti luxusního skla ze safíru. Bohužel firma Corning nechtěla být s bližšími informacemi příliš sdílná, ale jeho cenovka podstatně navýší konečnou cenu zařízení.

Zdroj: corning.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Julinek

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry a nezanevřel ani na zařízení s Androidem.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat