reklama

Corning uvedl Gorilla Glass DX/DX+ pro nositelnou elektroniku

Corning uvedl Gorilla Glass DX/DX+ pro nositelnou elektroniku
2018-07-23T08:39:39+01:00
• 23. 7. 2018

Ve stínu vrženém nové v pořadí již šesté generace skla Gorilla Glass byl oficiálně oznámen také nástupce skla Gorilla Glass SR+. To je zaměřeno hlavně na nositelná zařízení a na trhu působí již od konce srpna roku 2016. Novinky nesou název Gorilla Glass DX a Gorilla Glass DX+, avšak americký výrobce nevylučuje přenesení této speciální technologie mezi chytré telefony nebo tablety v jiné verzi.

V boji proti slunečnímu záření

Obě varianty DX/ DX+ mají za cíl snížit odraz slunečního záření a zároveň tak zvýšit čitelnost displeje proti přímému slunci. Společnost uvádí, že skla dokáží eliminovat odraz o 75 % oproti standardnímu sklu od jiných dodavatelů a zlepšují kontrast o 50 % ve srovnání s běžně používaným jasem obrazovky. Tím pádem si uživatel vystačí s daleko nižším jasem, což bude mít samozřejmě pozitivní dopad na výdrž baterie.

Pokud vás zajímá rozdíl mezi nimi, tak u modelu Gorilla Glass DX+ najdete zvýšenou odolnost vůči poškrábání. Zatímco Gorilla Glass DX získá klasickou odolnost jako u jiných skel Gorilla Glass, tak Glass DX+ nebude mít daleko od tvrdosti luxusního skla ze safíru. Bohužel firma Corning nechtěla být s bližšími informacemi příliš sdílná, ale jeho cenovka podstatně navýší konečnou cenu zařízení.

Zdroj: corning.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá přes dlouhých 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim